Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

آخرین تلاش کامرون برای جذب آرای سرگردان

آخرین تلاش کامرون برای جذب آرای سرگردان
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

چهار ماه مبارزه نفسگیر انتخاباتی برای همه پرسی تاریخی بریتانیا، روز چهارشنبه به پایان می رسد.

آگهی

چهار ماه مبارزه نفسگیر انتخاباتی برای همه پرسی تاریخی بریتانیا، روز چهارشنبه به پایان می رسد. مبارزه ای که از دید بسیاری از کارشناسان، پرتنش ترین مبارزه انتخاباتی تاریخ معاصر بریتانیا بوده است.

در آخرین روز تبلیغات، نخست وزیر بریتانیا بار دیگر تلاش کرد تا رای دهندگانی را که هنوز تصمیم نگرفته اند، نسبت به عواقب به گفته او «خطرناک» خروج از اتحادیه اروپا آگاه کند.

دیوید کامرون گفت: «ما در اتحادیه اروپا قویتر هستیم. اگر این اتحادیه را ترک کنیم، قدرتمان برای انجام کارها در جهان تحلیل می رود. ما با ماندن، امنیت بیشتری داریم چون اگر ما با اروپا متحد بمانیم، در مبارزه با تروریسم، جرم و جنایت، و تغییرات اقلیمی بهتر عمل می کنیم. از همه مهمتر، این به نفع خود ما است. ما به بازاری با پانصد میلیون نفر دسترسی داریم که برای ما فرصتهای شغلی و سرمایه گذاری فراهم می کند که خانواده های ما به آن نیاز دارند.»

در حالی که حامیان خروج از اتحادیه اروپا همواره بر مساله تاثیر منفی مهاجران اروپایی بر اقتصاد این کشور و بویژه بازار کار تاکید می کنند، جان میجر، نخست وزیر سابق بریتانیا گفت: «ترکیه از سی سال قبل مشغول مذاکره برای پیوستن به اتحادیه اروپا بوده است بدون اینکه در این امر موفق شود. در محاسبات من برای یک دهه، دو دهه، یا سه دهه آینده آنها جایی ندارند. حتی اگر ترکیه به اتحادیه اروپا بپیوندد، ما عضو شنگن نیستیم. حتی اگر در آینده خیلی دور این اتفاق رخ بدهد، چه فکر مسخره ای است که بگوییم همه ۷۷ میلیون نفر جمعیت ترکیه می خواهند وارد بریتانیا شوند.»

حدود ۴۶ میلیون نفر در بریتانیا واجد شرایط شرکت در این همه پرسی هستند. این برای اولین بار در چهار دهه اخیر است که مردم بریتانیا به طور مستقیم درباره رابطه خود با اتحادیه اروپا تصمیم می گیرند.

بر اساس تازه ترین نظرسنجیها، حامیان ماندن در اتحادیه اروپا با فاصله اندکی نسبت به جریان رقیب پیشتاز هستند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

برکسیت؛ ژان کلود یونکر می گوید مذاکرات مجدد با بریتانیا در کار نخواهد بود

دو شهردار سابق و کنونی لندن بر سر برکسیت مناظره کردند

سه بحران اتحادیه اروپا در مصاحبه اختصاصی با یونکر: همه پرسی بریتانیا، روسیه، مهاجرت