اولاند یاد قربانیان عبدالله العروسی را گرامی داشت

اولاند یاد قربانیان عبدالله العروسی را گرامی داشت
نگارش از Euronews

فرانسوا اولاند، رئیس جمهور فرانسه روز چهارشنبه در مراسمی در وزارت کشور فرانسه یاد یک معاون فرمانده پلیس این کشور و شریک زندگی اش را که شامگاه دوشنبه به قتل رسیدند، گرامی…

فرانسوا اولاند، رئیس جمهور فرانسه روز چهارشنبه در مراسمی در وزارت کشور فرانسه یاد یک معاون فرمانده پلیس این کشور و شریک زندگی اش را که شامگاه دوشنبه به قتل رسیدند، گرامی داشت.

پلیس فرانسه عامل قتل ژان باپتیست سالوین و جسیکا اشنایدر را فردی به نام عبدالله العروسی معرفی کرده است که با گروه داعش اعلام بیعت کرده بود. خانم اشنایدر نیز برای نیروی پلیس فرانسه کار می کرد.

در محل سکونت زوج کشته شده نیز روز چهارشنبه مراسم ادای احترام به آنها برگزار شد. به پسر سه ساله این زوج در جریان حوادث دوشنبه شب آسیبی نرسید.

عبدالله العروسی پیش از حمله پلیس در خانه قربانیانش ویدئویی تهیه کرد و در آن وعده داد که در جریان برگزاری مسابقات جام ملتهای اروپا حملات بیشتری در فرانسه رخ خواهد داد. این ویدئو ابتدا بر روی فیسبوک پخش شد و سپس خبرگزاری «اعماق» وابسته به گروه داعش نیز آن را منتشر کرد.

مانوئل والس، نخست وزیر فرانسه در واکنش به حادثه روز دوشنبه گفت که ریشه کن کردن افراط گرایی در این کشور زمان می برد. او گفت: «بی گناهان دیگری نیز کشته خواهند شد. گفتن این مطلب خیلی سخت است. کاملا درک می کنم که ممکن است من را متهم کنند که جامعه را از آنچه امروز هست نیز وحشت زده تر می کنم. اما متاسفانه این حقیقت دارد و یک نسل زمان خواهد برد.»

نخست وزیر فرانسه در عین حال از اقدامات دولت و نهادهای اطلاعاتی و امنیتی این کشور در قبال تهدیدات تروریستی دفاع کرد.

از سوی دیگر دادستان پاریس از بازداشت سه نفر از نزدیکان عبدالله العروسی جهت بازجویی خبر داده است.

مطالب مرتبط