قاتل دو پلیس در فرانسه سه هفته پیش به رهبر داعش اعلام وفاداری کرده بود

قاتل دو پلیس در فرانسه سه هفته پیش به رهبر داعش اعلام وفاداری کرده بود
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

به گفته فرانسوا مولنس دادستان پاریس عبدالله العروسی قاتل دو پلیس در نزدیکی پاریس تنها سه هفته پیش به رهبر داعش اعلام وفاداری کرده بود و نیروهای پلیس، لیستی از اهداف بالقوه او را در خانه مقتولان یافته…

آگهی

به گفته فرانسوا مولنس دادستان پاریس، عبدالله العروسی قاتل دو پلیس در نزدیکی پاریس تنها سه هفته پیش به رهبر داعش اعلام وفاداری کرده بود و نیروهای پلیس، لیستی از اهداف بالقوه او را در خانه مقتولان یافته اند.

عبدالله العروسی ویدئویی از جریان حمله اش به خانه این دو پلیس را در فیس بوک منتشر کرده و درباره تعهدش به داعش و رفتارش با کودک این زوج صحبت کرده است.

Double assassinat des Yvelines : l'assaillant s'est filmé sur Facebook https://t.co/CRfuAn6bEp via _DavidThomson</a> <a href="https://t.co/37lEg88IMz">pic.twitter.com/37lEg88IMz</a></p>&mdash; Le JDD (leJDD) 14 juin 2016

فرانسوا مولنس دادستان پاریس روز سه شنبه گفت: «بازرسان بطور جدی مشغول کار هستند و در حال حاضر تحقیقات مشخصی را پیش برده اند و به نتایجی دست یافته اند. آنها بویژه لیستی را یافته اند که اهداف مورد نظر این فرد از جمله افراد و حرفه های مختلف از جمله خواننده های رپ، روزنامه نگاران، پلیس و شخصیت های شناخته شده را ذکر کرده است.»

به گفته دادستان پاریس در جریان مذاکره پلیس با عبدالله العروسی در زمانی که در خانه قربانیان حضور داشته به پلیس گفته است که او اخیرا به پیام ابوبکر البغدادی رهبر داعش که خواستار کشتن بی ایمانان و خانواده هایشان شده بود پاسخ مثبت داده است.

بر اساس آخرین خبرها عملیات ضد تروریستی در نزدیک خانه این قاتل ۲۵ ساله فرانسوی در جریان است. دادستان پاریس گفته است که سه نفر از نزدیکان العروسی که ۲۷، ۲۹ و ۴۴ سال سن دارند تحت بازجویی هستند.

ساکنان شهر «مانت لا ژولی»، منطقه ای که این دو پلیس در آنجا کار می کردند با اهدای گل در نزدیکی کمیسیاری پلیس یاد قربانیان را گرامیداشتند.

En accord avec leurs familles, ns rendons hommage au Cdt JB. SALVAING et sa compagne adj administrative J. SCHNEIDER pic.twitter.com/7C1QQOw1nS

— Police Nationale (@PoliceNationale) 14 juin 2016

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

هویت مهاجم به خانه زوج پلیس در فرانسه اعلام شد: عبدالله العروسی

ارمنی‌تبار، پارتیزان و شاعری کمونیست؛اولین خارجی که در کنار مشاهیر بزرگ فرانسه آرام می‌گیرد که بود؟

ماکرون: به رسمیت شناختن کشور فلسطین دیگر برای ما یک تابو نیست