قاتل دو پلیس در فرانسه سه هفته پیش به رهبر داعش اعلام وفاداری کرده بود

Access to the comments نظرها
نگارش از Euronews
قاتل دو پلیس در فرانسه سه هفته پیش به رهبر داعش اعلام وفاداری کرده بود

به گفته فرانسوا مولنس دادستان پاریس، عبدالله العروسی قاتل دو پلیس در نزدیکی پاریس تنها سه هفته پیش به رهبر داعش اعلام وفاداری کرده بود و نیروهای پلیس، لیستی از اهداف بالقوه او را در خانه مقتولان یافته اند.

عبدالله العروسی ویدئویی از جریان حمله اش به خانه این دو پلیس را در فیس بوک منتشر کرده و درباره تعهدش به داعش و رفتارش با کودک این زوج صحبت کرده است.

فرانسوا مولنس دادستان پاریس روز سه شنبه گفت: «بازرسان بطور جدی مشغول کار هستند و در حال حاضر تحقیقات مشخصی را پیش برده اند و به نتایجی دست یافته اند. آنها بویژه لیستی را یافته اند که اهداف مورد نظر این فرد از جمله افراد و حرفه های مختلف از جمله خواننده های رپ، روزنامه نگاران، پلیس و شخصیت های شناخته شده را ذکر کرده است.»

به گفته دادستان پاریس در جریان مذاکره پلیس با عبدالله العروسی در زمانی که در خانه قربانیان حضور داشته به پلیس گفته است که او اخیرا به پیام ابوبکر البغدادی رهبر داعش که خواستار کشتن بی ایمانان و خانواده هایشان شده بود پاسخ مثبت داده است.

بر اساس آخرین خبرها عملیات ضد تروریستی در نزدیک خانه این قاتل ۲۵ ساله فرانسوی در جریان است. دادستان پاریس گفته است که سه نفر از نزدیکان العروسی که ۲۷، ۲۹ و ۴۴ سال سن دارند تحت بازجویی هستند.

ساکنان شهر «مانت لا ژولی»، منطقه ای که این دو پلیس در آنجا کار می کردند با اهدای گل در نزدیکی کمیسیاری پلیس یاد قربانیان را گرامیداشتند.