Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

پلیس فرانسه چند نفر را در ارتباط با عبدالله العروسی دستگیر کرد

پلیس فرانسه چند نفر را در ارتباط با عبدالله العروسی دستگیر کرد
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

در پی قتل یک افسر پلیس و شریک زندگی وی در شهر منیانویل در فرانسه، پلیس ضد تروریسم این کشور سه نفر را در طی چند عملیات همزمان در دو شهر همجوار محل حادثه دستگیر…

آگهی

در پی قتل یک افسر پلیس و شریک زندگی وی در شهر منیانویل در فرانسه، پلیس ضد تروریسم این کشور سه نفر را در طی چند عملیات همزمان در دو شهر همجوار محل حادثه دستگیر کرد. به گفتۀ پلیس افراد دستگیر شده با عبدالله العروسی، قاتل این زوج ارتباط داشته اند.

این فرد که خود را از وفاداران به داعش معرفی کرده بود، روز دوشنبه پس از آنکه با ضربات چاقو ژان باتیست سالوین را در مقابل خانه اش به قتل رساند، دوست دختر و پسر سه سالۀ آنها را به گروگان گرفت. بنا به گزارشها، وی در طول گروگانگیری جسیکا اشنایدر را که او نیز از کارکنان کمیسیاریای محل بوده است، با ضربات چاقو به قتل رساند.

عبدالله العروسی که پیش از این اقدام خود ویدئویی را به روی یوتیوب منتشر کرده و از بیعت کنندگان با «خلیف» گروه دولت اسلامی (داعش) خبر داده بود، در جریان حملۀ پلیس به محل گروگانگیری کشته شد. داعش به روی پایگاه خبری خود به نام اعماق، عبدالله العروسی را یکی از مبارزان این گروه معرفی کرده و مسئولیت این اقدام را به عهده گرفته است.

فرانسوا اولاند، رئیس جمهوری فرانسه گفت که اقدامات امنیتی برای مقابله با آنچه که ممکن است تهدید تروریستی باشد به درجۀ حداکثری افزایش خواهد یافت. وی افزود: «این اقدامات از یک سو برای دفاع از ارزشها و اصول جمهوری ماست و از سوی دیگر ادامۀ تعهد ما برای مبارزه با تروریسم اسلامگراها و متعصبان را نشان می دهد.»

حملات اخیر در فرانسه و قتل این دو نیروی پلیس مباحثی مانند حبس خانگی افرادی که در لیست سیاه قرار دارند و همچنین واکنش های نژادپرستانه علیه مسلمانان را بویژه از سوی راستهای این کشور افزایش داده است. مانوئل والس نخست وزیر فرانسه که در پارلمان این کشور حضور یافته بود در واکنش به این اظهارات با بیان اینکه «نه حکم مرگ، نه گوانتانامو و نه فروش سلاح» در این کشور به راه نخواهد افتاد، تاکید کرد عواقب و عوارضی که این روشها دارد برهیچ کس پوشیده نیست.

پلیس در منزل عبدالله العروسی لیستی از روزنامه نگاران، خوانندگان رپ و نمایندگان مجلس به دست آورده که گفته می شود از اهداف بعدی این قاتل بوده اند. این جوان ۲۵ ساله یکبار در سال ۲۰۱۳ به جرم «همکاری در برنامه ریزی برای یک اقدام تروریستی و ارتباط با گروههای تروریستی» دستگیر و به سه سال زندان محکوم شده بود. وی همچنین چند بار به اتهام بزهکاریهایی مانند خرید و فروش مواد مخدر دستگیر شده بود.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

قاتل دو پلیس در فرانسه سه هفته پیش به رهبر داعش اعلام وفاداری کرده بود

هویت مهاجم به خانه زوج پلیس در فرانسه اعلام شد: عبدالله العروسی

کشف بقایای زنان متعلق به ۶ هزار سال پیش که به شیوه «مافیاهای ایتالیایی» شکنجه و خفه شده‌اند