تاکید بر وحدت اتحادیه اروپا در مراسم یادبود یکصدمین سالگرد نبرد «وِردان»

تاکید بر وحدت اتحادیه اروپا در مراسم یادبود یکصدمین سالگرد نبرد «وِردان»
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

مراسم یادبود یکصدمین سالگرد نبرد «وِردان» روز یکشنبه در اطراف این شهر کوچک در شمال شرق فرانسه برگزار شد.

آگهی

مراسم یادبود یکصدمین سالگرد نبرد «وِردان» روز یکشنبه در اطراف این شهر کوچک در شمال شرق فرانسه برگزار شد.

این مراسم با حضور رهبران فرانسه، آلمان و اتحادیه اروپا در بنای یادبود «دُوْاومو» برگزار شد؛ جایی که یکصد سال پیش محل نبرد خونین میان ارتش آلمان و فرانسه بود.

۳۴۰۰ جوان فرانسوی و آلمانی هم در این مراسم حضور داشتند؛ هر یک به نمایندگی از یکصد سرباز از ۳۴۰ هزار سربازی که در یکی از خونین ترین نبردها در جریان جنگ جهانی اول در سال ۱۹۱۶کشته شدند. آنها با اجرای حرکات نمایشی حامل پیام صلح و آشتی به اروپا بودند.

در این مراسم آنگلا مرکل، صدر اعظم آلمان و فرانسوا اولاند، رئیس جمهوری فرانسه در کنار یکدیگر بر آشتی و تحکیم روابط و دوستی دو کشور تاکید کردند. این مراسم برای رهبران دو قدرت اروپایی فرصتی بود تا بار دیگر بر اهمیت اروپای قدرتمند و متحد تاکید کنند و نسبت به خطرات جریان های تندرو که تهدیدی برای اتحادیه اروپا محسوب می شود، هشدار بدهند.

هر دو رهبر از این مراسم به عنوان نمادی از اعتماد میان دو کشور یاد کردند و با اشاره به ظرفیت ها و قابلیت های فرانسه و آلمان، مسئولیت دو کشور را در یافتن راه حلی برای مشکلات پیش روی اروپا که با جریان های افراطی و عوامگرا دست و پنجه نرم می کند یادآور شدند. در همین ارتباط آنگلا مرکل، صدر اعظم آلمان گفت: «اندیشیدن و عمل کردن بر مبنای دولت-ملت ما را به عقب می راند و برای مقابله با بحران اقتصادی اروپا و مدیریت افراد بسیاری که در اینجا به دنبال پناهی هستند و نیز برای رویارویی با تمام چالش های عصر ما باید به شیوه دیگری عمل کرد.»

فرانسوا اولاند، رئیس جمهوری فرانسه هم ضمن هشدار به خطراتی که وحدت اتحادیه اروپا را تهدید می کند، گفت: «نیروهای تفرقه افکن و سد کننده بار دیگر به کار افتاده اند و به شیوه های مختلف هراس افکنی و نفرت پراکنی می کنند. آنها اروپا را بعنوان منشا شر معرفی می کنند و از یاد برده اند که اروپا خود در این وضعیت غم انگیز بوجود آمد.»

در این مراسم کتاب طلایی یادبود قربانیان این نبرد به امضای سران دو کشور رسید. سرود ملی دو کشور به اجرا درآمد و حاضران با یک دقیقه سکوت به کشته شدگان نبرد وردان ادای احترام کردند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

سالگرد نبرد «وِردَن»، هولناکترین نبرد جنگ جهانی اول

مردی که با تهدید به انفجار انتحاری وارد کنسولگری ایران در پاریس شده بود، خود را تسلیم پلیس کرد

حمله با چاقو به دو دختربچه در استراسبورگ فرانسه؛ مهاجم بازداشت شد