Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

آگهی

ماندن یا خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا؛ رقبا به دنبال متقاعد کردن رای دهندگان

ماندن یا خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا؛ رقبا به دنبال متقاعد کردن رای دهندگان
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

در حالی که کمتر از شش هفته به برگزاری همه پرسی در بریتانیا برای ماندن یا ترک اتحادیه اروپا باقی مانده، تلاش در هر دو جبهه برای متقاعد کردن رای

آگهی

در حالی که کمتر از شش هفته به برگزاری همه پرسی در بریتانیا برای ماندن یا ترک اتحادیه اروپا باقی مانده، تلاش در هر دو جبهه برای متقاعد کردن رای دهندگان و رقابت میان چهره های اصلی که این دو دیدگاه را رهبری می کنند، شدت گرفته است.

دیوید کامرون، نخست وزیر بریتانیا که خواهان حفظ کشورش در این اتحادیه است، روز شنبه بار دیگر تاکید کرد که رای به ترک اتحادیه اروپا می تواند اقتصاد بریتانیا را دوباره دچار بحران کند و امنیت اقتصادی این کشور را به طور جدی در معرض خطر قرار دهد.

او در جمع هوادارانش در آکسفوردشر انگلستان گفت: «اگر ما در۲۳ ژوئن به ترک اتحادیه اروپا رای دهیم به این معنی خواهد بود که برای افزایش بیشتر قیمتها و در مقابل شغل کمتر، رشد کمتر و به طور بالقوه برای یک رکود اقتصادی رای داده ایم و این چیزی نیست که اقتصادمان به آن نیاز داشته باشد.»

اگرچه نخست وزیر بریتانیا در تلاش است که رای دهندگان را متقاعد به ماندن در اتحادیه اروپا کند اما نتایج آخرین نظرسنجی ها نشان می دهد رقیب اصلی او بوریس جانسون از شانس بیشتری برای موفقیت برخوردار است.

بوریس جانسون، شهردار سابق لندن و نماینده حزب محافظه کار معتقد است که درباره سرنوشت بریتانیا این نخبگان اتحادیه اروپا نیستند که باید حرف آخر را بزنند.

او روز شنبه در جمع طرفدارانش گفت: «اگر ما در۲۳ ژوئن به ترک این اتحادیه رای دهیم و کنترل کشور و دموکراسی و اقتصادمان را در دست بگیریم آنگاه می توانیم به رونق و رشد و شکوفایی دست یابیم که قبلا هرگز نبوده است.»

آقای جانسون همچنین روز شنبه در گفتگو با نشریه تلگراف، نبرد میان طرفداران و مخالفان خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا را به نبرد میان «جالوت و داوود» تشبیه کرد و گفت اتحادیه اروپا قصد دارد مانند یک ابردولت اقدام کند، مانند کاری که هیتلر کرد.

او تاکید کرد که در این شرایط ایجاد هر نوع اصلاحاتی در این اتحادیه غیرممکن است.

نتایج منتشر شدۀ یک نظرسنجی در روز شنبه نشان داد که ۲۱ درصد از پاسخ دهندگان با دیدگاههای دیوید کامرون و ۴۵ درصد با ایده های رقیب اصلی او بوریس جانسون موافق هستند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

پیشنهاد کمیسیون اروپا: محدودیت رفت و آمد پس از برکسیت برای جوانان «لغو شود»

نتایج تحقیقات تازه در بریتانیا: کارگران مهاجر پس از برکسیت با خطر برده‌داری مدرن و استثمار مواجه‌اند

سوئیس در پی بحث‌های مرتبط با جنگ اوکراین سیاست بی‌طرفی خود را به همه‌پرسی می‌گذارد