سنای برزیل شادی هواداران دیلما روسف را کوتاه کرد

Access to the comments نظرها
نگارش از Euronews
سنای برزیل شادی هواداران دیلما روسف را کوتاه کرد

هوادارن دیلما روسف، رئیس جمهوری برزیل خبر لغو فرایند رای گیری نمایندگان درباره برکناری او را جشن گرفته اند، هرچند به نظر می رسد عمر این شادی کوتاه باشد.

خانم روسف که در جمع هوادارانش حاضر بود طی سخنانی گفت: «من همین الان متوجه شدم، همانطور که همه شما متوجه شدید. این خبر روی تلفن همراه همه ظاهر شد.»

او در ادامه افزود: «من نمی دانم که تبعات این تصمیم چه خواهد بود. لطفا هشیار باشید. ما در دنیایی پر از حیله زندگی می کنیم.»

علی رغم لغو طرح استیضاح رئیس جمهوری برزیل از سوی رئیس موقت مجلس نمایندگان، سنای این کشور روز دوشنبه اعلام کرده است که همچنان روز چهارشنبه درباره طرح استیضاح و آغاز فرآیند دادگاهی شدن خانم روسف رای گیری خواهد کرد.

پیشتر مجلس نمایندگان برزیل ۲۹ فروردین به استیضاح خانم روسف رأی داده بود، اما والدیر مارانهائو، رئیس موقت این مجلس گفته است که رأی گیری در مورد طرح استیضاح خانم روسف، دچار نقص بوده و باید تکرار شود.

خانم روسف متهم است که طی سالهای ۲۰۱۴ و ۲۰۱۵ میلادی از حسابهای عمومی برای مخفی نگاه داشتن میزان کسری بودجه کشور استفاده کرده و به این ترتیب زمینه انتخاب مجدد خود به مقام ریاست جمهوری را فراهم ساخته است.