Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

فاجعه استادیوم هیلزبورو: رئیس پلیس یورکشایر جنوبی از مقام خود تعلیق شد

فاجعه استادیوم هیلزبورو: رئیس پلیس یورکشایر جنوبی از مقام خود تعلیق شد
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

پس از این که هیات قضایی درباره فاجعه استادیوم هیلزبورو اعلام کرد کوتاهی پلیس عامل اصلی بروز این فاجعه بوده است، دیوید کرامپتون، رئیس پلیس یورکشایر

آگهی

پس از این که هیات قضایی درباره فاجعه استادیوم هیلزبورو اعلام کرد کوتاهی پلیس عامل اصلی بروز این فاجعه بوده است، دیوید کرامپتون، رئیس پلیس یورکشایر جنوبی از مقام خود تعلیق شد.

آقای کرامپتون بلافاصله پس از اعلام رای این هیات، با پذیرش مسئولیت پلیس در این رخداد عذرخواهی کرده بود.

بر اساس این رای هر چند ازدحام و شلوغی مرگ قربانیان را رقم زده بود، آنها مسئول اتفاقات رخ داده نیستند و ماموران پلیس به دلیل سهل انگاری در مدیریت تماشاگران عامل اصلی مرگ آنها بوده اند.

ترزا می، وزیر کشور بریتانیا در صحن علنی پارلمان گفت: «مقامهایی که باید مورد اعتماد مردم قرار می گرفتند، به جای دنبال کردن منافع مردم، دیگران را مقصر اعلام کردند و تلاش کردند که از خودشان محافظت کنند. اما خانواده های قربانیان هیچ وقت دست از تلاش برنداشتند و به دنبال حقیقت بودند. این اقدام آنها باعث شد که تحقیقات دوباره ای صورت بگیرد تا مشخص شود چه اتفاقی در هیلزبورو رخ داد.»

خانم می احتمال پیگیری قضایی بیشتر را رد نکرد.

دیوید کامرون، نخست وزیر بریتانیا هم در پارلمان این کشور از خانواده هایی که برای به نتیجه رسیدن این پرونده تلاش کردند تقدیر کرد.

در حالی که روز چهارشنبه تقریبا همه روزنامه های بریتانیایی صفحه اول خود را به این موضوع مهم اختصاص دادند، روزنامه های سان و تایمز در صفحه اول خود هیچ اشاره ای به این موضوع نکرده اند. بسیاری از مردم لیورپول، از زمان وقوع فاجعه هیلزبورو، روزنامه سان را به دلیل نحوه پوشش این ماجرا تحریم کرده اند.

در ۱۵ آوریل ۱۹۸۹ و در جریان مسابقه مرحله نیمه نهایی جام حذفی انگلستان که بین لیورپول و ناتینگهام فارست در شهر شفیلد در حال برگزاری بود ۹۶ تن از هواداران تیم لیورپول کشته شدند. دلیل این اتفاق در آن زمان «ازدحام جمعیت» و حضور تماشاگران اوباش و آشوبگری اعلام شد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

جشن در لیورپول در پی اعلام رای درباره فاجعه هیلزبورو

بریتانیا بیش از ۵ هزار پناهجو را تا پایان سال جاری میلادی به رواندا می‌فرستد

بافتنی‌های پشمی مادربزرگ ۹۴ ساله و شگفتی‌هایش