جشن در لیورپول در پی اعلام رای درباره فاجعه هیلزبورو

جشن در لیورپول در پی اعلام رای درباره فاجعه هیلزبورو
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

بیست و هفت سال پس از فاجعه هیلزبورو، بازماندگان قربانیان این تراژدی سرانجام به خواسته خود رسیدند. آنها در جنگی که بیش از یک ربع قرن طول کشید، خواهان

آگهی

بیست و هفت سال پس از فاجعه هیلزبورو، بازماندگان قربانیان این تراژدی سرانجام به خواسته خود رسیدند. آنها در جنگی که بیش از یک ربع قرن طول کشید، خواهان این بودند که رسما اعلام شود عزیزان آنها در این فاجعه قربانی بودند و نه مقصر.

در جشنی که در شهر لیورپول برگزار شده است، مارگارت آسپینال، رئیس گروه حمایتی خانواده های هیلزبورو می گوید: «۲۷ سال سخت را پشت سر گذاشتیم. هروقت در طول دو سال گذشته در دادگاه حاضر می شدیم، همان حرفهای همیشگی گفته می شد که طرفداران مست و بدون بلیت لیورپول را مقصر معرفی می کردند. این مساله به من می گوید که سیستمی در این کشور برقرار است که باید عوض شود.»

پس از فاجعه هیلزبورو اعلام شد که آشوبگری تماشاگران و حضور عده ای اوباش که مست بودند، دلیل اصلی ازدحام و در نتیجه مرگ ۹۶ نفر بود.

رای هیات قضایی اگر چه بازماندگان را خوشحال کرده است اما برای بسیاری از آنها هنوز این نبرد به پایان نرسیده است. آنها به دنبال محاکمه عاملان تراژدی هیلزبورو هستند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

فاجعه استادیوم هیلزبورو: رئیس پلیس یورکشایر جنوبی از مقام خود تعلیق شد

سلمان رشدی چند شب پیش از چاقو خوردن خواب دیده بود

بافتنی‌های پشمی مادربزرگ ۹۴ ساله و شگفتی‌هایش