Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
Find Us
آگهی

احتمال پیگیری قضایی در رابطه با فاجعه هیلزبورو وجود دارد

احتمال پیگیری قضایی در رابطه با فاجعه هیلزبورو وجود دارد
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

حکم هیات قضایی درباره فاجعه استادیوم هیلزبورو، با استقبال بازماندگان قربانیان روبرو شد. پس از این که این هیات اعلام کرد کوتاهی پلیس عامل اصلی بروز

آگهی

حکم هیات قضایی درباره فاجعه استادیوم هیلزبورو، با استقبال بازماندگان قربانیان روبرو شد. پس از این که این هیات اعلام کرد کوتاهی پلیس عامل اصلی بروز این فاجعه بوده است، آنها حالا خواهان محکوم شدن فرد یا افراد مقصر هستند.

بر اساس این رای هر چند ازدحام و شلوغی مرگ قربانیان را رقم زده بود، آنها مسئول اتفاقات رخ داده نیستند و ماموران پلیس به دلیل سهل انگاری در مدیریت تماشاگران عامل اصلی مرگ آنها بوده اند.

ترزا می، وزیر کشور بریتانیا در صحن علنی پارلمان گفت: «مقامهایی که باید مورد اعتماد مردم قرار می گرفتند، به جای دنبال کردن منافع مردم، دیگران را مقصر اعلام کردند و تلاش کردند که از خودشان محافظت کنند. اما خانواده های قربانیان هیچ وقت دست از تلاش برنداشتند و به دنبال حقیقت بودند. این اقدام آنها باعث شد که تحقیقات دوباره ای صورت بگیرد تا مشخص شود چه اتفاقی در هیلزبورو رخ داد.»

خانم می احتمال پیگیری قضایی بیشتر را رد نکرد.

دیوید کامرون، نخست وزیر بریتانیا هم در پارلمان این کشور از خانواده هایی که برای به نتیجه رسیدن این پرونده تلاش کردند تقدیر کرد.

در حالی که روز چهارشنبه تقریبا همه روزنامه های بریتانیایی صفحه اول خود را به این موضوع مهم اختصاص دادند، روزنامه های سان و تایمز در صفحه اول خود هیچ اشاره ای به این موضوع نکرده اند. بسیاری از مردم لیورپول، از زمان وقوع فاجعه هیلزبورو، روزنامه سان را به دلیل نحوه پوشش این ماجرا تحریم کرده اند.

در ۱۵ آوریل ۱۹۸۹ و در جریان مسابقه مرحله نیمه نهایی جام حذفی انگلستان که بین لیورپول و ناتینگهام فارست در شهر شفیلد در حال برگزاری بود ۹۶ تن از هواداران تیم لیورپول کشته شدند. دلیل این اتفاق در آن زمان «ازدحام جمعیت» و حضور تماشاگران اوباش و آشوبگری اعلام شد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

پس از بیست و هفت سال، پلیس مقصر فاجعه هیلزبورو معرفی شد

سلمان رشدی چند شب پیش از چاقو خوردن خواب دیده بود

بزرگترین حکم قضایی اشتباه در بریتانیا؛ مجرم اصلی در کلاهبرداری اداره پست که بود؟