Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

پس از بیست و هفت سال، پلیس مقصر فاجعه هیلزبورو معرفی شد

پس از بیست و هفت سال، پلیس مقصر فاجعه هیلزبورو معرفی شد
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

بیست و هفت سال پس از فاجعه استادیوم هیلزبورو، یک هیات قضایی ویژه کوتاهی نیروهای پلیس را عامل این رخداد اعلام کرد. هیات تحقیق پس از دو سال بررسی شواهد

آگهی

بیست و هفت سال پس از فاجعه استادیوم هیلزبورو، یک هیات قضایی ویژه کوتاهی نیروهای پلیس را عامل این رخداد اعلام کرد.

هیات تحقیق پس از دو سال بررسی شواهد و گفتگو با شاهدان عینی نتیجه گرفته است که مرگ قربانیان این فاجعه «غیرقانونی» بوده است. این امر به این معنی است که هر چند ازدحام و شلوغی مرگ قربانیان را رقم زده بود، آنها مسئول اتفاقات رخ داده نیستند و ماموران پلیس به دلیل سهل انگاری در مدیریت تماشاگران عامل اصلی مرگ آنها بوده اند. پیش تر در رسانه ها تماشاگران مست و اوباش متهم شده بودند که با رفتار خود باعث شدند که ده ها نفر در شلوغیها زیر دست و پا له شوند و جان خود را از دست بدهند یا مجروح شوند.

در بیرون ساختمان محل اعلام رای هیات تحقیق، بسیاری از خانواده های قربانیان که به طور زنده از طریق تلویزیونهای مداربسته شاهد اعلام رای بودند، به استقبال آن چه که اجرای عدالت می خواندند رفتند و به هم تبریک گفتند.

بسیاری از این افراد بیش از یک ربع قرن انتظار کشیدند تا رسما اعلام شود که عزیزانشان که جان خود را از دست دادند، قربانی بودند و نه مقصر.

دیوید کرامپتون، یکی از فرماندهان پلیس یورکشایر جنوبی می گوید: «در تاریخ ۱۵ آوریل سال ۱۹۸۹ پلیس یورکشایر جنوبی مسئولیت انتظامات مسابقه نیمه نهایی جام حذفی را به عهده داشت و این مسئولیت را بخوبی انجام نداد. این اتفاق بزرگترین فاجعه در استادیومهای بریتانیا بود و همچنان است. من بدون هیچ قید و شرطی از خانواده افرادی که آسیب دیدند عذرخواهی می کنم.»

در ۱۵ آوریل ۱۹۸۹ و در جریان مسابقه مرحله نیمه نهایی جام حذفی انگلستان که بین لیورپول و ناتینگهام فارست در شهر شفیلد حال برگزاری بود ۹۶ تن از هواداران تیم لیورپول کشته شدند. دلیل این اتفاق در آن زمان «ازدحام جمعیت» و حضور تماشاگران اوباش و آشوبگری اعلام شد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

بریتانیا بیش از ۵ هزار پناهجو را تا پایان سال جاری میلادی به رواندا می‌فرستد

سلمان رشدی چند شب پیش از چاقو خوردن خواب دیده بود

بافتنی‌های پشمی مادربزرگ ۹۴ ساله و شگفتی‌هایش