Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader

Find Us

آگهی

دیلما روسف در آستانه استیضاح، سخنرانی تلویزیونی را لغو کرد

دیلما روسف در آستانه استیضاح، سخنرانی تلویزیونی را لغو کرد
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

دیلما روسف، رئیس جمهوری برزیل که با یکی از بزرگترین بحرانهای دوران سیاسی خود روبرو است، سخنرانی تلویزیونی جمعه شب را لغو کرد. او نگران بود که این

آگهی

دیلما روسف، رئیس جمهوری برزیل که با یکی از بزرگترین بحرانهای دوران سیاسی خود روبرو است، سخنرانی تلویزیونی جمعه شب را لغو کرد. او نگران بود که این سخنرانی، جرقه ای بشود برای اعتراضهای جدید خیابانی.

پارلمان برزیل در حال بررسی استیضاح خانم روسف است. او از طرف مخالفان به پنهان کردن کسری بودجه از طریق دستکاری حسابهای دولتی متهم شده است.

بحران سیاسی خانم روسف از حدود یک ماه قبل و با بالاگرفتن اتهامات فساد مالی علیه لولا داسیلوا، رئیس جمهوری سابق برزیل که از متحدان او محسوب می شود آغاز شده بود.

اتهامات مطرح شده علیه آقای داسیلوا مربوط به تحقیقات درباره فساد گسترده در شرکت نفت دولتی پتروبراس است.

لولا داسیلوا، رئیس جمهوری سابق برزیل می گوید: «پس از این که استیضاح رای نیاورد و در روز دوشنبه، صرف نظر از اتهاماتی که علیه من مطرح شده است، به همراه دیلما روسف محکوم خواهم شد. فقط به دلیل این که ما راه جدیدی را برای حکومت داری در برزیل باز کردیم. در مرحله بعد من از تجربیات خود به عنوان رئیس جمهوری استفاده می کنم تا با برقراری گفتگو، کشور را متحد کنیم.»

در صورتی که طرح استیضاح، رای مثبت دو سوم نمایندگان را در پارلمان و در سنا کسب کند، دیلما روسف از مقام خود برکنار خواهد شد. قرار است رای گیری نهایی درباره ماندن یا رفتن رئیس جمهوری، روز یکشنبه صورت بگیرد.

برزیل که سالها از رشد اقتصادی بالایی نسبت به همسایگانش بهره مند بود، در حال حاضر بزرگترین بحران اقتصادی خود در ۲۵ سال گذشته را تجربه می کند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

طرح عزل رئیس جمهوری برزیل یکشنبه به رای گذاشته می شود

رئیس جمهوری پیشین برزیل در مرکز بحرانی تازه

پلیس برزیل منزل مسکونی رئیس جمهوری سابق را به ظن جعل گواهی‌های واکسن کرونا تفتیش کرد