کیکو فوجیموری برای پیروزی در دور دوم انتخابات پرو آماده می شود

کیکو فوجیموری برای پیروزی در دور دوم انتخابات پرو آماده می شود
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

نتایج اولیه شمارش آرای انتخابات ریاست جمهوری پرو که روز یکشنبه برگزار شد از برتری کیکو فوجیموری، دختر آلبرتو فوجیموری، رئیس جمهوری پیشین این کشور خبر

آگهی

نتایج اولیه شمارش آرای انتخابات ریاست جمهوری پرو که روز یکشنبه برگزار شد از برتری کیکو فوجیموری، دختر آلبرتو فوجیموری، رئیس جمهوری پیشین این کشور خبر می دهد.

خانم فوجیموری که گرایشات راست میانه دارد توانست حدود ۴۰ درصد از دو پنجم آراء شمرده شده را از آن خود کند. او اعلام کرده است تقویت پایه های دموکراسی و مبارزه با جرم و جنایات در کشور را در اولویت برنامه های خود قرار می دهد.

پس از اعلام نتایج دور اول انتخابات، خانم فوجیموری گفت: «امیدواریم که دور دوم با طرح پیشنهادها و ایده های معقولی همراه باشد. ما از تمام مردم پرو دعوت می کنیم در روز ۵ ژوئن، تغییر و آینده را انتخاب کنند. زیرا آینده پرو از این راه شکل می گیرد.»

دختر آلبرتو فوجیموری سعی کرد در جریان مبارزات انتخاباتی از پدرش که هم اکنون به دلیل نقض حقوق بشر در زندان به سر می برد، فاصله بگیرد. آلبرتو فوجیموری به جرم فساد و فرمان کشتار مردم در دهه ۱۹۹۰ میلادی هم اکنون دوران حبس خود را طی می کند.

پدرو پابلو کوچینسکی ۷۷ ساله، اقتصاددان سابق بانک جهانی و وزیر دارایی سابق نیز ۲۵ درصد از آراء شمرده شده در این انتخابات را از آن خود کرد و به این ترتیب احتمالا این دو، در دور دوم انتخابات که پنجم ژوئن برگزار خواهد شد با یکدیگر به رقابت خواهند پرداخت.

آقای کوچینسکی را در موضوعات اجتماعی، فردی میانه روتر از خانم فوجیموری می دانند.

اگرچه انتخابات روز یکشنبه بدون حادثه برگزار شد اما یک روز قبل از آن، دو حمله علیه نیروهای ارتش که مسئولیت آن متوجه نیروهای وابسته به مائویست ها و حزب کمونیست پرو (حزب انقلابی راه درخشان) شده، منجر به مرگ هفت نفر شد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

بحران سیاسی و آشوب در پرو؛ رئیس جمهوری موقت هم استعفا داد

میزان مشارکت در رای‌گیری‌های اخیر پارلمانی در کشورهای اروپایی چقدر بود؟

برگزاری انتخابات پارلمانی به سبک بلاروس؛‌ لوکاشنکو همزمان برای هفتمین دوره ریاست جمهوری‌ خیز برداشت