دولت اتریش خانه محل تولد آدولف هیتلر را به تملک خود درمی آورد

دولت اتریش خانه محل تولد آدولف هیتلر را به تملک خود درمی آورد
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

دولت اتریش قصد دارد خانه محل تولد آدولف هیتلر، رهبر آلمان نازی را به تملک خود درآورد. وزارت کشور اتریش هدف از این اقدام را جلوگیری از تبدیل شدن این

آگهی

دولت اتریش قصد دارد خانه محل تولد آدولف هیتلر، رهبر آلمان نازی را به تملک خود درآورد.

وزارت کشور اتریش هدف از این اقدام را جلوگیری از تبدیل شدن این ساختمان به مکانی مقدس برای نئونازی ها و پیشگیری از گسترش افکار نئونازیسم اعلام کرده است.

خانه ای که هیتلر در ۲۰ آوریل ۱۸۸۹ در آن بدنیا آمد در قلب شهر «برانائو ام این» با ۱۷ هزار نفر جمعیت در شمال کشور واقع شده است. در مقابل ورودی این خانه، روی تخته سنگ یادبودی این پیام حک شده: «برای صلح، آزادی و دموکراسی. فاشیسم، هرگز دوباره. میلیون ها کشته به ما هشدار می دهند».

این ساختمان با نمایی زرد رنگ از سال ۲۰۱۱ و پس از اینکه جرلیند پامر، صاحب کنونی آن، وارد یک دعوای حقوقی طولانی با دولت اتریش شده، خالی است. خانواده پامر که بیش از یک قرن است که مالکیت آن را در اختیار دارند.

برخی خواستار تخریب این خانه بودند، برخی نیز به دنبال این بودند که این خانه را به محلی برای پناهجویان تبدیل کنند. اما به دلیل آنکه بخشی از مرکز تاریخی شهر محسوب می شود تحت حفاظت قرار دارد.

هیتلر سه سال داشت که خانواده اش برای همیشه این شهر را ترک کردند. اما در سال ۱۹۳۸، پس از آنکه اتریش ضمیمه خاک آلمان نازی شد هیتلر در سفری کوتاه، در حالی که راهی وین بود به این شهر آمد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

«شهر جن‌ها» در صحرای عمان و افسانه‌هایی جادویی که دهان به دهان روایت می‌شوند

یکی از کلاه‌های ناپلئون نزدیک به ۲ میلیون یورو در حراج به فروش رفت

سگ رئیس‌ جمهوری مولداوی دست همتای اتریشی صاحبش را گاز گرفت