مخالفت هلندی ها با معاهده همکاری اتحادیه اروپا با اوکراین

مخالفت هلندی ها با معاهده همکاری اتحادیه اروپا با اوکراین
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

با اعلام نتایج همه پرسی غیر الزام آور روز چهارشنبه در هلند، دولت این کشور ممکن است در ارتباط با معاهده همکاری نزدیک میان اتحادیه اروپا با اوکراین

آگهی

با اعلام نتایج همه پرسی غیر الزام آور روز چهارشنبه در هلند، دولت این کشور ممکن است در ارتباط با معاهده همکاری نزدیک میان اتحادیه اروپا با اوکراین تجدید نظر کند.

نتایج غیر رسمی این همه پرسی گویای آنست که ۶۴ درصد شرکت کنندگان مخالف این معاهده اند و تنها ۳۰ درصد با آن موافقت کرده اند. مشارکت در این همه پرسی ۳۲ درصد گزارش شده است، میزانی که پایین تر از حدنصاب لازم برای معتبر شناخته شدن این همه پرسی است هر چند هنوز مشخص نیست دولت چه تصمیمی در این رابطه خواهد گرفت.

برت کوندرز وزیر امور خارجه هلند در این رابطه گفت: «تصویب این معاهده همانطور که انتظار می رفت دور از انتظار بود بنابراین ما باید رویکرد گام به گام را اتخاذ کنیم. ما اکنون باید با کابینه، پارلمان، شرکای اروپایی مان و همچنین دولت اوکراین صحبت کنیم تا ببینیم عواقب این تصمیم چه خواهد بود.»

نتایج این همه پرسی آزمونی برای سنجش قدرت احزاب و نیروهای ضد اتحادیه اروپا مانند گیرت ویلدرز رهبر حزب آزادی هلند که حزب راست گرای افراطی این کشور است به حساب می آید.
او در توئیتی این همه پرسی را آغاز پایان اتحادیه اروپا خواند.

معاهده همکاری سیاسی، تجاری و دفاعی میان اتحادیه اروپا و اوکراین اکنون بطور موقت در حال اجراست اما باید توسط تمام ۲۸ کشور عضو اتحادیه اروپا به تصویب برسد تا به معاهده ای قانونی تبدیل شود.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

نتیجه همه پرسی هلند نگرانی اوکراینی ها از آینده را افزایش داد

همه پرسی هلند درباره همکاری اوکراین با اتحادیه اروپا

توییتر دارای بالاترین نرخ اطلاعات نادرست؛ اتحادیه اروپا به ایلان ماسک هشدار داد