Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader

Find Us

آگهی

برزیل؛ دیلما روسف درخواست برای ترمیم کابینه را رد کرد

برزیل؛ دیلما روسف درخواست برای ترمیم کابینه را رد کرد
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

دیلما روسف رئیس جمهوری برزیل روز سه شنبه هر گونه ترمیم کابینه پیش از رای گیری کنگره در ارتباط با استیضاح اش را رد کرد. برزیل از آخر ماه مارس با اعلام

آگهی

دیلما روسف رئیس جمهوری برزیل روز سه شنبه هر گونه ترمیم کابینه پیش از رای گیری کنگره در ارتباط با استیضاح اش را رد کرد. برزیل از آخر ماه مارس با اعلام خروج حزب «جنبش دموکراتیک برزیل» از دولت با بحران سیاسی مواجه است.

خانم روسف بعد از بازدید از هواپیمای نظامی KC 390 ساخت شرکت برزیلی امبرائر در سخنانی گفت: «به نظر من هر گونه تلاش برای استفاده از این اتهامات برای استیضاح، یک کودتا است. چرا که هیچ دلیل قانونی برای این کار وجود نداد.»

یک کمیته ویژه در پارلمان برزیل بزودی درباره اینکه روسف در جریان پنهان کردن کسری بودجه عظیم دولت قبل از انتخاب مجدد در سال ۲۰۱۴ دست به قانون شکنی زده یا خیر تصمیم خواهد گرفت.

لولا داسیلوا رئیس جمهوری پیشین برزیل که خود با اتهام فساد مواجه است روز دوشنبه در اجتماع هوادارانش با حمایت از دیلما روسف تلاش برای استیضاح وی را یک کودتا دانست.

آخر ماه مارس حزب «جنبش دموکراتیک برزیل» اعلام کرد که وزرایش را از دولت خارج می کند با این حال تاکنون هیچ کدام از وزرا دولت را ترک نکرده اند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

حمایت لولا داسیلوا از دیلما روسف و انتقاد به طرح استیضاح او

رئیس جمهوری پیشین برزیل در مرکز بحرانی تازه

تظاهرات ده‌ها شهروند آلبانی با کوکتل مولوتوف در برابر ساختمان شهرداری تیرانا