Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

سطح تولید نفت ایران کمتر از پیش بینی‌ها است

سطح تولید نفت ایران کمتر از پیش بینی‌ها است
Copyright 
نگارش از Soroush Alavi با استفاده از  AFP
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
آگهی

آژانس بین المللی انرژی می گوید کاهش سطح تولید نفت کشورهای غیرعضو سازمان اوپک در سال ۲۰۱۶ بیشتر از ارزیابی‌های اولیه است.

این آژانس در گزارش ماهانه خود کاهش سطح تولید کشورهای غیرعضواوپک را ۷۵۰ هزار بشکه در روز تخمین زده است. این در حالی است که در پیش بینی‌های قبلی این افت سطح تولید ۶۰۰ هزار بشکه در روز اعلام شده بود.

آژانس بین المللی انرژی افزایش حجم صادرات نفت ایران در ابتدای سال ۲۰۱۶ را ۳۰۰ هزار بشکه در روز گزارش کرده است. اما تهران مدعی است تا ابتدای ماه مارس سال جاری افزایش حجم صادرات نفتش به رقم ۴۰۰ هزار بشکه در روز رسیده است.

افزایش سطح تولید نفت این عضو اوپک نیز ۲۰۰ هزار بشکه در روز گزارش شده که به گفته آژانس بین المللی انرژی این روند از ورود تدریجی ایران به بازار نفت حکایت دارد.

بیژن نامدار زنگنه، وزیر نفت ایران پیش از این از اراده کشورش برای رساندن افزایش سطح تولید نفت خود به ۵۰۰ هزار بشکه در روز خبر داده بود.

آژانس بین المللی انرژی در نتیجه گیری خود می گوید افزایش تدریجی تولید نفت ایران تاثیر قابل توجهی برروی بازار جهانی نفت نخواهد داشت. مازاد عرضه طلای سیاه در این بازار در شش ماهه اول سال ۲۰۱۶ بین ۱.۵ میلیون تا ۱.۹ میلیون بشکه در روز پیش بینی شده است. این میزان از مازاد عرضه در شش ماهه دوم سال به ۲۰۰ هزار بشکه در روز تقلیل می یابد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

گزارش گاردین از قهر جوانان ایرانی با انتخابات؛ «جلیلی و پزشکیان فرقی با هم ندارند»

تلاش جمهوری اسلامی برای تعیین جایگزین رئیسی؛ شور و شوق مردم برای بازی همستر از انتخابات بیشتر است

واکنش‌ها به نخستین مناظره نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری: بی‌رمق، حوصله‌بر و فاقد برنامه اقتصادی