دارایی‌های بابک زنجانی به مزایده گذاشته شد

دارایی‌های بابک زنجانی به مزایده گذاشته شد
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
آگهی

بخشی از دارایی‌های بابک زنجانی، متهم ردیف اول پرونده موسوم به فساد بزرگ نفتی به مزایده گذاشته شده است.

به گزارش ایرنا، دادستان انقلاب تهران و شرکت ملی نفت با تقاضای آقای زنجانی برای واگذارایی دارایی‌های وی برای تسویه بخشی از بدهی‌ها به شرکت ملی نفت ایران، موافقت کرده‌اند.

بابک زنجانی و وکیل مدافع وی در جریان رسیدگی قضایی، بار‌ها آمادگی خود را برای تسویه بدهی با بستانکاران داخلی، از جمله شرکت نفت و بانک مرکزی ایران اعلام کرده بودند.

وکیل آقای زنجانی روز شنبه با ابراز خوشبینی نسبت به تبدیل قرار بازداشت موقت موکلش گفته بود: «شاید در هفته‌های آینده بمب خبری داشته باشیم.» طبق مفاد کیفرخواست پرونده «فساد بزرگ نفتی» بابک زنجانی به ۹ تخلف از جمله اخلال در نظام اقتصادی کشور و فساد فی الارض متهم است و نماینده دادستان تهران برای وی درخواست اشد مجازات کرده است.

به گزارش ایرنا، در یک سال گذشته، حدود ١٨٠ نفر از کار‌شناسان دادگستری که از طرف متهم و شرکت ملی نفت ایران و مرضی الطرفین دادستان انقلاب تعیین شده بودند، دارایی‌های متهم را ارزیابی و به نماینده امین شرکت ملی نفت ایران منتقل کردند. بر پایه این گزارش، دارایی‌های آقای زنجانی از جمله شرکت هواپیمایی قشم ایر، شرکت فراز نمونه قشم (کترینگ)، شرکت آرایشی و بهداشتی سورینت و همچنین شرکت تجار کیش (پروژه دهکده ساحلی کیش) به مزایده گذاشته شده است و باقی دارایی‌ها نیز متعاقبا در مزایده به فروش رسیده و وجوه حاصل از بدهی متهم کسر خواهد شد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

وکیل بابک زنجانی: شاید در هفته‌های آینده بمب خبری داشته باشیم

«صادرات نفت ایران در دوازده ماه گذشته به بیش از ۳۵ میلیارد دلار رسید»

ادعای تازه حوزه علمیه امام خمینی: صدیقی شخصاً با حضور در دفترخانه سند انتقال ملک را امضا کرده است