Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader

Find Us

آگهی

وکیل بابک زنجانی: شاید در هفته‌های آینده بمب خبری داشته باشیم

وکیل بابک زنجانی: شاید در هفته‌های آینده بمب خبری داشته باشیم
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
آگهی

دو هفته پس از پایان روند رسیدگی به پرونده «فساد بزرگ نفتی» در شعبه پانزدهم دادگاه انقلاب تهران، وکیل بابک زنجانی، متهم ردیف اول این پرونده می‌گوید شاید در هفته‌های آینده بمب خبری داشته باشیم.

به گزارش خبرگزاری مهر، رسول کوهپایه‌زاده، وکیل بابک زنجانی با ابراز خوشبینی به تصمیم دادگاه گفت: هنوز ختم جلسه رسیدگی به پرونده موکلم از سوی دادگاه و قاضی اعلام نشده است. البته در روز آخر دادگاه لایحه‌ای ۸۵ صفحه‌ای به دادگاه ارائه کردم و خوش بین هستم چون دادگاه اقدام مناسبی برای کشف حقیقت انجام داده است و رای عادلانه‌ای صادر خواهد شد.

پیش‌تر قرار بود بابک زنجانی تا پایان بهمن ماه بدهی‌های خود را با بانک مرکزی ایران تسویه کند؛ امری که عملا محقق نشد. وکیل متهم ردیف اول پرونده در این باره گفت: «بگذارید فارغ از بحث‌های رسانه‌ای پرونده جلو برود. شاید در هفته‌های آینده بمب خبری داشته باشیم.» وی پیش‌تر با انتقاد از فشار بر موکلش برای تسویه فوری بدهی‌ها گفته بود: «شرکت نفت با آن همه دستگاه عریض و طویل بدون اینکه در انفرادی باشد هنوز نتوانسته مطالبات نفتی خود را وصول کند به خاطر همین نباید از موکل من توقع زیادی داشته باشد.»

وی درباره امکان تبدیل قرار بازداشت موقت آقای زنجانی و آزادی وی تا زمان پایان رسیدگی به پرونده گفت: «بر اساس قانون آیین دادرسی کیفری، قبل از پایان ۲ سال بازداشت موقت متهم، درخواست لغو بازداشت ارائه شده و دادگاه تصمیم گیری می‌کند. با توجه به اینکه موکلم ۲ سال بازداشت موقت است این درخواست را ۹ دی ماه ارائه کردیم و قاضی هم در جلسه آخر در پاسخ به اظهارات بابک زنجانی مبنی بر اینکه می‌خواهم بدانم چه ایراد و مشکلی در این درخواست است گفت که در حال بررسی است. در هر حال همه چشم‌ها به این دادگاه خیره شده و نتیجه دادگاه می‌تواند الگویی برای تمامی محاکم باشد.»

در کیفرخواست دادستانی تهران علیه بابک زنجانی، وی به ۹ عنوان مجرمانه، از جمله فساد فی الارض و اخلال در نظام اقتصادی کشور متهم شده است. نماینده دادستانی از دادگاه رسیدگی کننده به پرونده خواسته تا وی را به اشد مجازات قانونی (اعدام) محکوم کند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

ایران در حال گسترش ظرفیت غنی سازی خود در واکنش به قطعنامه شورای حکام است

نگاهی به ۶ «سرباز نظام»؛ دوئل اصول‌گرایانه قالیباف و جلیلی یا اصلاح‌طلبی پزشکیان؟

شش نامزد مورد تائید نظام برای انتخابات ریاست جمهوری؛ لاریجانی و احمدی‌نژاد بار دیگر رد صلاحیت شدند