Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

دولت ترکیه شبه نظامیان کرد را مسئول انفجار خودرو در آنکارا دانست

دولت ترکیه شبه نظامیان کرد را مسئول انفجار خودرو در آنکارا دانست
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

پلیس ترکیه اعلام کرد هویت عامل حادثه انفجار خودروی بمب گذاری شده در آنکارا شناسایی شده است. بنا به اعلام دولت ترکیه، راننده خودروی بمب گذاری شده فردی

آگهی

پلیس ترکیه اعلام کرد هویت عامل حادثه انفجار خودروی بمب گذاری شده در آنکارا شناسایی شده است.

بنا به اعلام دولت ترکیه، راننده خودروی بمب گذاری شده فردی ۲۳ ساله به نام «صالح نجار» بوده که بتازگی وارد ترکیه شده و با شبه نظامیان کرد سوری گروه یگان های مدافع خلق موسوم به «ی پ گ» همکاری داشته است. گفته می شود هویت راننده خودرو از روی اثر انگشت او شناسایی شده است.

در واکنش به این خبر احمد داوود اوغلو، نخست وزیر ترکیه روز پنجشنبه گفت: «من نمی خواهم اکنون در این باره که آنها اهل کجا بودند و چگونه این حمله را سازماندهی کرده اند اطلاعاتی بدهم. اما ما همه چیز را می دانیم و آن را در اختیار تمام کشورها می گذاریم. من امروز به وزیر خارجه دستور دادم همه مدارک مربوطه را به تمام کشورها و بطور ویژه به پنج عضو دائمی شورای امنیت ارسال کند و ما این مدارک را به آنهایی که می گویند “ی پ گ” یک سازمان تروریستی نیست نشان خواهیم داد. سپس انتظار داریم که در این زمینه با ما اتحاد و همبستگی بوجود آید.»

حادثه انفجار یک خودروی بمب گذاری شده در مسیر کاروان نظامیان، عصر چهارشنبه در یکی از تقاطع های شلوغ شهر آنکارا و در پانصد متری پارلمان و دیگر ساختمانهای دولتی این کشور روی داد و ۲۸ کشته (شامل ۲۷ سرباز و ۱ غیرنظامی) و ۶۱ مجروح بر جای گذاشت. ۳۰ نفر از مجروحان از بیمارستان مرخص شده اند و مداوای ۳۱ تن دیگر همچنان ادامه دارد.

صبح روز پنجشنبه نیز یکی دیگر از خودروهای نظامی ترکیه در جنوب این کشور مورد حمله قرار گرفت و دست کم هفت کشته بر جای گذاشت.

دولت ترکیه معتقد است حملات تروریستی ۲۴ ساعت اخیر با همکاری حزب کارگران کردستان ترکیه موسوم به «پ کا کا» انجام شده است. به همین دلیل در ساعات اولیه وقوع این حملات، بمباران مواضع شبه نظامیان کرد در کوههای شمالی عراق توسط نیروهای ترکیه آغاز شد و دولت ترکیه از دستگیری ۱۴ نفر خبر داد.

رهبر حزب اتحاد دموکراتیک موسوم به «ی پ د» که در کردستان سوریه مستقر است ضمن رد اتهامات آنکارا اعلام داشت که ترکیه به دنبال تشدید جنگ در شمال سوریه است.

یکی از رهبران شبه نظامیان کرد «پ کاکا» نیز با رد دخالت در این اقدام تروریستی، گفت این حمله دستاویزی برای دولت مرکزی ترکیه است تا به این ترتیب برای تلافی این بمب گذاری به قتل عام مردم در مناطق کردنشین بپردازد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

واکنش رسانه ها و شهروندان ترکیه به بمب گذاری آنکارا

یک شاهد از انفجار در آنکارا می گوید

اردوغان: دولت هرگونه حمله را با قاطعیت تلافی می کند