Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
Find Us
آگهی

اردوغان: دولت هرگونه حمله را با قاطعیت تلافی می کند

اردوغان: دولت هرگونه حمله را با قاطعیت تلافی می کند
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

رجب طیب اردوغان، رئیس جمهوری ترکیه در واکنش به انفجار آنکارا که دست کم ۲۸ کشته برجای گذاشت، بر قاطعیت دولت ترکیه برای تلافی هرگونه حمله ای که امنیت و

آگهی

رجب طیب اردوغان، رئیس جمهوری ترکیه در واکنش به انفجار آنکارا که دست کم ۲۸ کشته برجای گذاشت، بر قاطعیت دولت ترکیه برای تلافی هرگونه حمله ای که امنیت و اتحاد این کشور را به خطر می اندازد، تاکید کرد و دفاع از خود را در هر زمان و هر کجا که لازم باشد حق قانونی ترکیه دانست.

در بیانیه ای که به روی سایت رسمی ریاست جمهوری ترکیه منتشر شده، آمده است: «با عزم راسخ هر گونه حمله ای را که وحدت و امنیت ما را هدف بگیرد، فرقی نمی کند که از داخل کشور باشد یا از آن سوی مرزها هدایت شود، با اقدامات تلافی جویانه پاسخ می دهیم. آینده با این حملات قوی تر و مستحکم تر خواهد شد. باید بدانید که ترکیه برای استفاده از حق قانونی دفاع از خود هر زمان و هر کجا که لازم باشد هیچ تردیدی به خود راه نخواهد داد.»

کمال کیلیچداراوغلو، رهبر حزب جمهوریخواه خلق نیز در واکنش به این انفجار که گفته می شود هدف از آن اتوبوس حامل نظامیان بوده است، در صفحۀ توییتر خود نوشته است: «مردم و کشور ترکیه لایق اینهمه رنج و غم نیستند. برای درگذشتگان طلب آرامش و برای مجروحان دعای سلامتی می کنم.»

صلاح الدین دمیرتاش، یکی از رهبران حزب دموکراتیک خلق ها که حامی حقوق کردها در این کشور است و با فشار از سوی حکومت ترکیه نیز مواجه است، در صفحۀ توییتر خود این انفجار را محکوم کرده است.

در انفجار آنکارا که روز چهارشنبه و در نزدیکی پارلمان ترکیه به وقوع پیوست بیش از ۶۰ نفر نیز مجروح شده اند که بیشتر آنها نیروهای نظامی هستند. هنوز هیچ گروهی مسئولیت این انفجار را به عهده نگرفته است.

به دستور شورای عالی رادیو و تلویزیون ترکیه، انتشار تصاویر مرتبط با این انفجار بویژه نیروهای پلیس در این منطقه و یا مجروحان حادثه پس از وقوع انفجار ممنوع اعلام شده است. این ممنوعیت شامل صفحات اجتماعی خبرنگاران ترکیه نیز می شود.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

انفجار شدید آنکارا را لرزاند و ده ها کشته و زخمی برجای گذاشت

اردوغان: هرگز اجازه نمی دهیم یک قندیل جدید در مرزهای جنوبی ما شکل گیرد

پیشینه حملات تروریستی۱۰ سال اخیر در ترکیه