واکنش رسانه ها و شهروندان ترکیه به بمب گذاری آنکارا

واکنش رسانه ها و شهروندان ترکیه به بمب گذاری آنکارا
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

روزنامه ها ترکیه صبح پنجشنبه با گمانه زنی درباره عاملان و آمران این بمب گذاری مرگبار آنکارا تیتر زدند «حمله به قلب حکومت» و «حمله ناجوانمردانه به

آگهی

روزنامه ها ترکیه صبح پنجشنبه با گمانه زنی درباره عاملان و آمران این بمب گذاری مرگبار آنکارا تیتر زدند «حمله به قلب حکومت» و «حمله ناجوانمردانه به مردم ترکیه».

حمله انتحاری که به گفته نخست وزیر این کشور توسط نیروهای وابسته به یگان های مدافع خلق کردستان سوریه و با حمایت دولت سوریه صورت گرفته است.

یکی از شاهدان این بمب گذاری می گوید: «ترس و وحشت را در چشمان حاضران می دیدم. ترس آنقدر حاکم بود که دیگر کنجکاویی در کار نبود. همه به سرعت از محل انفجار گریختند. همه احساس بدی داشتیم از اینکه در محل حادثه و در شلوغی بمانیم.»

دیگری می گوید: «قدرت های خارجی با ترکیه بازی می کنند. مردم کشور اکنون باید متحد شوند. اکنون وقت انتقاد نیست. باید دست در دست هم از این آزمون سخت سربلند بیرون آیم.»

جریان های سیاسی مخالف دولت ترکیه با انتقاد از مواضع سیاسی اردوغان و دولت داوود اوغلو بر این باورند که توقف مذاکرات صلح با پ کاکا و از سرگیری درگیری های نظامی با نیروهای کرد در ترکیه و عراق و سوریه، ثبات ترکیه را به طور جدی به خطر انداخته است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

پیشینه حملات تروریستی۱۰ سال اخیر در ترکیه

تنها راهی که دشمنان ناپلئون می‌توانستند او را شکست دهند چه بود؟

از «انتقام سخت» تا «صبر راهبردی»؛ آیا ایران توان حمله تلافی‌جویانه به اسرائیل را دارد؟