سفر کامرون به بروکسل برای جلب حمایت از توافق اصلاحات در اتحادیه اروپا

Access to the comments نظرها
نگارش از Euronews
سفر کامرون به بروکسل برای جلب حمایت از توافق اصلاحات در اتحادیه اروپا

دیوید کامرون، نخست وزیر بریتانیا روز سه شنبه با مارتین شولتز، رئیس پارلمان اروپا دیدار کرد. آقای کامرون قرار است با ژان کلود یونکر، رئیس کمیسیون اروپا نیز گفتگو کند.

سفر نخست وزیر بریتانیا به بروکسل در راستای آخرین تلاشهای او برای جلب حمایت از توافقی برای جلوگیری از خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا صورت می گیرد.

رئیس پارلمان اروپا پس از دیدار با آقای کامرون گفت: «من نمی توانم درباره نتیجه مذاکرات آینده ضمانتی بدهم. هرچند کاملا قابل فهم است که نخست وزیر بریتانیا از پارلمان اروپا بخواهد که تا حد امکان به شکلی فشرده در این مورد همکاری کند. این تعهدی بود که من به نخست وزیر بریتانیا دادم، اینکه ما نهایت تلاشمان را برای رسیدن به توافقی منصفانه انجام خواهیم داد.»

در همین حال یک منبع نزدیک به فرانسوا اولاند، رئیس جمهوری فرانسه پس از دیدار دوشنبه شب وی با دیوید کامرون گفت که از نظر فرانسه برای رسیدن به توافقی در مورد باقی ماندن بریتانیا در اتحادیه اروپا همچنان باید اقداماتی صورت بگیرد.

آقای کامرون سال گذشته در جریان کارزار انتخاباتی خود به مردم کشورش وعده داد که در مورد باقی ماندن کشورش در اتحادیه اروپا یک همه پرسی برگزار کند.