شمار کشته شدگان حمله به بیمارستانها در استان ادلب سوریه رو به افزایش است

Access to the comments نظرها
نگارش از Euronews
شمار کشته شدگان حمله به بیمارستانها در استان ادلب سوریه رو به افزایش است

شمار کشته شدگان حملات روز دوشنبه به دو بیمارستان در استان ادلب سوریه رو به افزایش است.

تعداد کشته شدگان حملات موشکی به بیمارستان شهر ادلب به ۱۱ نفر رسیده که در میان آنها کارکنان سازمان پزشکان بدون مرز نیز دیده می شوند.

در شهر مرزی اعزاز در شمال سوریه و در نزدیکی ترکیه که تا کنون در کنترل شورشیان مخالف دولت بشار اسد بوده نیز اصابت هفت موشک به بیمارستان کودکان، منجر به مرگ ۱۴ غیرنظامی و زخمی شدن ۳۰ نفر دیگر شد.

شهرهای ادلب و اعزاز در نزدیکی شهر حلب قرار دارند، جایی که هم اکنون درگیری سختی میان نیروهای بشار اسد با حمایت هواپیماهای روسی و شورشیان مخالف دولت مرکزی در جریان است. شرایط در این منطقه از سوریه رو به وخامت می رود و به گفته سازمان پزشکان بدون مرز، بیش از چهل هزار نفر از ساکنان، محروم از هرگونه خدمات بهداشتی هستند.

آنکارا این حملات را «قتل عام» خوانده و روسیه را مسئول آنها می داند.

روسیه اعلام کرده است حتی با برقراری آتش بس، به حملاتش علیه مواضع گروههای تروریستی و جبهه النصره ادامه خواهد داد.

احمد داوود اوغلو، نخست وزیر ترکیه در جریان سفر به اوکراین در واکنش به این خبر گفت: «این نشان می دهد که حتی پس از توافق مونیخ، قصد روسیه کشتن بیشتر غیرنظامیان، ارتکاب بیشتر جنایات و قتل عام بیشتر برای حمایت از رژیم سوریه است.»

طی سه روز اخیر حملات ترکیه به مواضع یگان های مدافع خلق موسوم به «ی پ گ» در سوریه نیز افزایش یافته است. ترکیه مدعی است که روسیه و کردهای عضو «ی پ گ» با تصرف مناطق شمالی سوریه، مرز این کشور با ترکیه را بسته اند و کردهای «ی پ گ» قصد تصرف اعزاز را دارند.

مسکو ضمن محکوم کردن اقدامات آنکارا، سیاست های ترکیه را تهدیدی برای صلح در منطقه خوانده است.