Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

گفتگوی تلفنی اوباما و پوتین درباره سوریه

گفتگوی تلفنی اوباما و پوتین درباره سوریه
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

باراک اوباما و ولادیمیر پوتین، رییسان جمهور روسیه و آمریکا روز یکشنبه در یک گفتگوی تلفنی بر افزایش تلاش های دیپلماتیک و تقویت همکاری برای اجرای توافق

آگهی

باراک اوباما و ولادیمیر پوتین، رییسان جمهور روسیه و آمریکا روز یکشنبه در یک گفتگوی تلفنی بر افزایش تلاش های دیپلماتیک و تقویت همکاری برای اجرای توافق سوریه تاکید کردند.

در این گفتگو دو طرف توافق به دست آمده در اجلاس مونیخ را مثبت ارزیابی کردند. بر اساس این توافق قرار است هفته آینده با برقراری آتش بس کمک های بشر دوستانه به سوریه ارسال شود.

با این وجود مخالفان دولت بشار اسد این توافق را مورد انتقاد قرار داده اند. ریاض حجاب، هماهنگ کننده مخالفان دولت سوریه رو یکشنبه گفت که چنین توافقی دست روسیه را برای ادامه بمباران ها باز می گذارد.

سالم المسلط، سخنگوی گروهی از مخالفان دولت بشار اسد نیز در همین رابطه به خبرنگار یورونیوز گفت: «چیزی که ما در این دو روز دیده ایم، جنایت های بیشتر، حملات هوایی بیشتر و بمباران بیشتر غوطه و درایا و مدایا و سایر شهرهای سوریه است.»

جان کری، وزیر امور خارجه آمریکا نیز از روسیه خواست که به حملات هوایی علیه نیروهای مخالف دولت سوریه پایان دهد. عادل الجبیر، وزیر خارجه عربستان سعودی هم روز یکشنبه اعلام کرد که نیروهای ویژه این کشور آماده اند تا در چهارچوب حملات ایتلاف وارد سوریه شوند. وی همچنین با انتقاد شدید از نقش روسیه گفت که مسکو قادر به نجات اسد نخواهد بود و وی دیر یا زود سقوط می کند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

کنفرانس مونیخ، تحت تاثیر اختلاف نظر آمریکا و روسیه درباره سوریه

ظریف: ایران حاضر است با عربستان همکاری کند

ادامه حملات ارتش سوریه به رغم توافق ترک مخاصمه