Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader

Find Us

آگهی

ظریف: ایران حاضر است با عربستان همکاری کند

ظریف: ایران حاضر است با عربستان همکاری کند
Copyright 
نگارش از امید لهبی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

در دومین روز از نشست امنیتی مونیخ، کشورهای شرکت کننده درباره بحران سوریه و راههای مقابله با تروریسم تبادل نظر کردند. دیمیتری مدودف، نخست وزیر روسیه

آگهی

در دومین روز از نشست امنیتی مونیخ، کشورهای شرکت کننده درباره بحران سوریه و راههای مقابله با تروریسم تبادل نظر کردند.

دیمیتری مدودف، نخست وزیر روسیه در این نشست اتهام بمباران غیرنظامیان در سوریه را رد و تاکید کرد که تنها همکاری دو کشور روسیه و آمریکا می تواند منجر به عادی سازی شرایط در سوریه شود. وی با اشاره به حضور شهروندان روسیه در میان گروههای مخالف بشار اسد در سوریه گفت: «به جز اهدافی که قبلا هم گفته ایم، روسیه به دنبال رسیدن به هدف دیگری نیست، ما آنجا می جنگیم به خاطر اینکه بسیاری از افرادی که در سوریه حضور دارند اتباع روسیه هستند. آنها نمی توانند به کشور بازگردند و ترور را با خود به همراه بیاورند، آنها باید همانجا بمانند.»

مانوئل والس، نخست وزیر فرانسه نیز گفتگو با داعش را غیر قابل تصور خواند و گفت که تنها راه برای دفع خطر داعش «مبارزه نظامی» است. وی همچنین روسیه را به بمباران غیرنظامیان متهم کرد و گفت که برای استقرار صلح و از سرگیری مذاکرات بمباران باید متوقف شود.

جواد ظریف، وزیر امور خارجه ایران نیز در سخنرانی خود تاکید کرد که ایران آماده است با عربستان بر سر سوریه و دفع بحران داعش همکاری کند. وی گفت که هر دو کشور در مقابل دشمنان مشترکی مانند داعش و جبهه النصره و سایر تندروها قرار گرفته اند. آقای ظریف افزود: «نفع مشترک هر دو کشور در این است که سوریه کشوری با ثبات، چند قومی و چند مذهبی باشد.»

آقای ظریف در بخش دیگری از سخنانش گفت که ایران خواستار خلیج فارسی امن و آرام است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

ظریف: اگر عربستان آماده مذاکره باشد، ما هم آماده‌ایم

حملات هوایی سنگین روسیه و فرانسه علیه داعش

یک سازمان غیردولتی: هشت نفر در حملات روسیه به منطقه تحت کنترل شورشیان در سوریه کشته شدند