Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

حملات هوایی سنگین روسیه و فرانسه علیه داعش

حملات هوایی سنگین روسیه و فرانسه علیه داعش
Copyright 
نگارش از امید لهبی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

روسیه و فرانسه روز چهارشنبه مواضع داعش را در سوریه هدف حملات هوایی قرار دادند. روسیه علاوه بر بمباران شهر رقه، پایتخت خودخوانده داعش چندین موشک از

آگهی

روسیه و فرانسه روز چهارشنبه مواضع داعش را در سوریه هدف حملات هوایی قرار دادند.

روسیه علاوه بر بمباران شهر رقه، پایتخت خودخوانده داعش چندین موشک از دریای خزر به سمت این شهر پرتاب کرد. به گفته مقامات پنتاگون، روسیه برای نخستین بار پیش از حمله آمریکا را در جریان اهداف خود قرار داد. همچنین جنگده های فرانسه نیز اهدافی از جمله یک انبار مهمات را در شهر رقه بمباران کردند. به گفته وزارت دفاع فرانسه ده بمب افکن در این عملیات حضور داشتند.

سازمان سوری ناظران حقوق بشر نیز اعلام کرد که حملات هوایی فرانسه و روسیه در سه روز گذشته دست کم سی و سه کشته و دهها زخمی بر جای گذاشته است.

همزمان، ناو هواپمابر شارل دوگل روز چهارشنبه بندر تولون فرانسه را به سمت شرق دریای مدیترانه ترک کرد. این ناو قرار است برای پشتیبانی از حملات هوایی علیه داعش به کشتی های جنگی فرانسه در نزدیکی آبهای سوریه بپیوندد. این ناو حامل بیست و شش جنگنده (۱۸ رافال و ۸ سوپر اتاندارد) دو هواپیمایی شناسایی بسیار پیشرفته و پنج هلی کوپتر است. قرار است ناو شارل دوگل پس از پایان ماموریت، مدیترانه را به سمت خلیج فارس ترک کند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

پنج پرسش در مورد حملات هوایی روسیه در سوریه

سخنان رییس جمهوری فرانسه پس از پایان عملیات «سن دونی»

اظهارات وزیر کشور فرانسه و دادستان پاریس پس از عملیات «سن دونی»