اظهارات وزیر کشور فرانسه و دادستان پاریس پس از عملیات «سن دونی»

اظهارات وزیر کشور فرانسه و دادستان پاریس پس از عملیات «سن دونی»
نگارش از Soroush Alavi
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

پس از پایان عملیات نیروهای ویژه پلیس فرانسه در منطقه «سن دونی» واقع در حومه پاریس که منجر به دستگری هفت مظنون و کشته شدن ۲ تن دیگر شد، وزیر کشور

پس از پایان عملیات نیروهای ویژه پلیس فرانسه در منطقه «سن دونی» واقع در حومه پاریس که منجر به دستگری هفت مظنون و کشته شدن ۲ تن دیگر شد، وزیر کشور فرانسه و دادستان پاریس بلافاصله در محل حضور یافتند.

آگهی

برنارد کازنوو، وزیر کشور فرانسه گفت: «از ساعت چهار صبح امروز ماموران پلیس ویژه عملیاتی با هدف دستگیری و خنثی کردن خطر تروریستها آغاز کردند. در این راستا هفت نفر دستگیر شدند. دو تن از جمله یک زن با مواد منفجره کشته شدند. طی روزهای آینده در چهارچوب تحقیقات عملیاتهایی از این دست برای مبارزه علیه تروریسم صورت خواهد گرفت. ادامه توضیحات را دادستان بیان خواهد کرد.»

فرانسوا مولنس، دادستان پاریس گفت: «کارهای زیادی صورت گرفت. از طریق تلفن، مراقبت و نظارت و شواهد مدارکی بدست آمد که حاکی از حضور «اباعود» در یک آپارتمان تیمی در سن دونی بود. در حال حاضر بدلیل بررسی هویت دستگیرشدگان امکان دادن مشخصات آنها وجود ندارد. از همه امکانات برای مشخص کردن هویت و نقش افراد استفاده می شود. با بررسی های پلیس علمی و تکنیک مشخص خواهیم کرد که چه کسانی در آپارتمان حضور داشته اند. تاثیر و نتایج این تحولات بر روی روند تحقیقات نیز روشن خواهد شد.»

در عملیات پلیس فرانسه در منطقه سن دونی که از حدود ساعت ۴ صبح آغاز شد بیش از ۱۰۰ نیروی ویژه پلیس شرکت داشته اند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

فرانسه از طرحی بلندپروازانه برای مقابله با روند «افول» پژوهش‌های پزشکی رونمایی کرد

نامه رمزگذاری شده کارل پنجم پس از ۵ قرن رمزگشایی شد

نتایج نظرسنجی؛ نسل زد در دنیا، حکومت‌ نظامی و اقتدارگرا را به دموکراسی ترجیح می‌دهد