لیگ برترجزیره پرهزینه ترین لیگ اروپایی

لیگ برترجزیره پرهزینه ترین لیگ اروپایی
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

پپ گواردیولا فصل جدید فوتبال خود را در باشگاه منچستر سیتی آغاز خواهد کرد. لیگ جزیره به جهت قدرت مالی، بهترین استعدادهای فوتبال را چه در مقام بازیکن و

آگهی

پپ گواردیولا فصل جدید فوتبال خود را در باشگاه منچستر سیتی آغاز خواهد کرد. لیگ جزیره به جهت قدرت مالی، بهترین استعدادهای فوتبال را چه در مقام بازیکن و چه مربی به سوی خود جذب می کند.

در دو نیم فصل نقل و انتقالات تابستانی و زمستانی گذشته مسابقات لیگ برتر انگلیس دست کم ۱.۰۴۵ میلیارد پوند هزینه به همراه داشته است.

منچستر یونایتد نمونه ای از این باشگاه هاست که ستارگانی نظیر باستین شواینشتایگر آلمانی و آنتونی مارسیال فرانسوی را با مبالغ بالا به خدمت گرفته است.

بر اساس برآوردهای صورت گرفته، باشگاه نوریچ که در رده هفدهم جدول لیگ برتر انگلیس قرار دارد بیشتر از کلیه باشگاه های فرانسوی برای به خدمت گرفتن بازیکن هزینه کرده است.

انتقال جیانلى امبولا هافبک پورتو به استوک سیتی که با مبلغ ١٨.٣ میلیون پوند صورت گرفت، بزرگترین خرید فصل نقل انتقالات انگلیس در ماه ژانویه لقب گرفت.

دیوید وبر استاد اقتصاد در دانگشاه وارویک معتقد است: «باشگاه ها می دانند که پول هزینه شده بر می گردد. پس سرمایه گذاری می کنند. آنها میخواهند دایره هواداران خود را از آنچه هست بزرگتر کنند و به سطح جهانی ارتقا دهند.»

نیوکاسل یونایتد نمونه دیگر از این باشگاه هاست که هرچند برای جلوگیری از سقوط به دسته پایین تر تلاش می کند اما در فصل نقل و انتقالات زمستانی بیشترین هزینه را کرده است.

هزینه ای برای ماندن در لیگ برتر که با افزایش هفتاد درصدی حق پخش تلویزیونی در فصل آینده، منطقی به نظر می رسد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

عربستان رسما از پیشنهاد خود برای میزبانی جام جهانی ۲۰۳۴ رونمایی کرد

اعضای فدراسیون فوتبال عربستان رونالدو را به‌خاطر حرکتی «تحریک‌آمیز» جریمه و محروم کردند

داستان قلعه‌نویی و کلینزمن؛ نتایجی مشابه با سرنوشتی متفاوت