رهبر گروه ضددولتی در آمریکا خواهان تسلیم همدستانش شد

رهبر گروه ضددولتی در آمریکا خواهان تسلیم همدستانش شد
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

رهبر یک گروه ضددولتی در ایالت اورگان آمریکا از همدستان خود خواست تسلیم پلیس شوند. آمون باندی، که رهبری گروه اشغال کننده یک پناهگاه حیات وحش را بر

آگهی

رهبر یک گروه ضددولتی در ایالت اورگان آمریکا از همدستان خود خواست تسلیم پلیس شوند. آمون باندی، که رهبری گروه اشغال کننده یک پناهگاه حیات وحش را بر عهده داشت، روز چهارشنبه ۲۷ ژانویه، به همراه هشت نفر دیگر دستگیر شد. در جریان این دستگیریها، یک نفر از هواداران گروه نیز کشته شده بود.

یک روز پس از دستگیری آقای باندی، وکیل او مایکل آرنولد در جمع خبرنگاران حاضر شد و اطلاعیه ای را از طرف موکل خود خواند. آقای باندی در این اطلاعیه خطاب به همدستان خود گفته بود: «بیایید نبردمان را در جای دیگری پیگیری کنیم. از مبارزه دست بردارید و تسلیم شوید.»

تعداد نامعلومی از اعضای گروه هنوز در پناهگاه «مالور» سنگر گرفته اند و مأموران اف بی آی آنها را به محاصره در آورده اند.

در همین حال، بی. جی. ساپر، کنشگری که رابط بین اعضای گروه و مقامات دولتی بوده، می گوید: «من از آنها درخواست کرده ام که به خانه هایشان برگردند. به آنها گفتم که دست بردارند و مبارزه خود را در جای دیگری پیگیری کنند. آنها ترسیده اند و نمی دانند چه کار کنند. از آنها می خواهم پیش خانواده هایشان برگردند. نمی خواهم دوباره خونی ریخته شود. جایی برای قهرمان بازی نیست. این ماجرا تمام شده است.»

اعضای گروه آمون باندی روز دوم ژانویه پناهگاه حیات وحش مالور را تصرف کرده، و خواهان واگذاری مدیریت این منطقه و دیگر زمینهای زیر کنترل دولت فدرال به ساکنان محلی شده بودند. آقای باندی و همدستانش به اتهام ارعاب و اخلال در انجام وظیفه مأموران دولتی مورد محاکمه قرار خواهند گرفت.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

بازداشت ۸ عضو گروه تصرف کننده یک پارک ملی در ایالت اورگان

دستاورد ترکیه از به تعویق انداختن عضویت سوئد در ناتو چه بوده است؟

از بیماری مرموز جدیدی که بین سگ‌ها شیوع پیدا کرده است چه می‌دانیم؟