اعتصاب رانندگان تاکسی و کارکنان فرودگاهها در فرانسه

اعتصاب رانندگان تاکسی و کارکنان فرودگاهها در فرانسه
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

رانندگان تاکسی روز سه شنبه در شهرهای بزرگ فرانسه دست به اعتصاب زدند. دو اتحادیه کارکنان فرودگاهها و تعدادی از سندیکاهای دیگر نیز در این اعتصابات شرکت

آگهی

رانندگان تاکسی روز سه شنبه در شهرهای بزرگ فرانسه دست به اعتصاب زدند. دو اتحادیه کارکنان فرودگاهها و تعدادی از سندیکاهای دیگر نیز در این اعتصابات شرکت دارند.

در پاریس، رانندگان تاکسی به اعتصاب سراسری معلمان و دیگر کارمندان دولت در شهرهای مختلف فرانسه پیوسته اند. تاکسیرانان به سیاستهای دولت در زمینه خدمات انتقال مسافر و همچنین ادامه کار برخی سرویسهای مسافرکشی مانند «اوبر» اعتراض دارند.

کریم اصنون، رئیس اتحادیه تاکسیرانان پاریس، درباره علت اعتراضها می گوید: «در حال حاضر، رانندگانی که تاکسی هایشان را کرایه کرده اند از عهده پرداخت کرایه بر نمی آیند و خودروهایشان را پس می دهند. رانندگانی که برای دریافت مجوز تاکسیرانی هزینه کرده اند قادر به تأمین هزینه هایشان نیستند. این یک حرکت اعتراضی در سرتاسر اروپاست، چون همه همکاران ما از این بی قانونیها آسیب دیده اند، از این وضعیتی که البته مطلوب شرکتهای چندملیتی است که با استفاده از امکانات تلفنهای همراه به شکل غیرقانونی کار خود را پیش می برند.»

آلفردو فریز ایگلسیاس، یک راننده تاکسی اهل والنسیای اسپانیا، که برای شرکت در اعتصاب رانندگان تاکسی به فرانسه آمده در همین باره می گوید: «ما برای حمایت از همکاران فرانسوی آمده ایم، چون احساس می کنیم با اعتصاب و اعتراض در پایتخت مهمی مثل پاریس می توانیم به این کابوس پایان دهیم.»

همزمان، دو سندیکای کارکنان فرودگاهها با اعلام اعتصابی یک روزه، خواهان افزایش دستمزدها و افزایش حقوق بازنشستگی شده اند. در نتیجه این اعتصاب، که از صبح روز سه شنبه آغاز شده، بیست درصد پروازهای داخلی لغو شده است و رانندگان تاکسی، مسیر آمد و شد به بعضی از فرودگاههای مهم کشور را مسدود کرده اند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

پلیس فرانسه رهبر یک «فرقه چند ملیتی یوگا» را به اتهام سواستفاده جنسی از شاگردان زن بازداشت کرد

تصاویری از بازار ویژه کریسمس در استراسبورگ فرانسه

یکی از کلاه‌های ناپلئون نزدیک به ۲ میلیون یورو در حراج به فروش رفت