Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
Find Us
آگهی

افزایش سختگیری به پناهجویان در مرز یونان و مقدونیه با وجود سردی هوا

افزایش سختگیری به پناهجویان در مرز یونان و مقدونیه با وجود سردی هوا
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

بیش از ۷۰۰ تن از پناهجویان در شرایط سردی هوا در مرز یونان و مقدونیه گیر افتاده اند. تنها بخش اندکی از پناهجویان از پناهگاه گرم برخوردارند ولی بیشتر

آگهی

بیش از ۷۰۰ تن از پناهجویان در شرایط سردی هوا در مرز یونان و مقدونیه گیر افتاده اند. تنها بخش اندکی از پناهجویان از پناهگاه گرم برخوردارند ولی بیشتر آنها با وجود سردی هوا و نبود سر پناه مجبورند روزها منتظر بمانند تا مقامات مقدونیه اجازه دهند آنها از مرز عبور کنند.

همچنانکه جما ژیلی سخنگوی پزشکان بدون مرز می گوید مقدونیه در هفته گذشته شرایط عبور پناهجویان از مرز را سخت تر کرده است. او می افزاید: «علاوه بر همه کارهای اداری مربوط به شناسایی و ثبت نام، پناهجویان دوباره باید در پایان اقامتشان در اردوگاه توسط پلیس ثبت نام شوند و کشور مقصدشان را اظهار کنند. بعد آنها باید مدارک را با خودشان به مرز ببرند و پلیس مرزی آنها را چک خواهد کرد و اگر نگویند تنها به آلمان یا اتریش می روند پلیس مقدونیه اجازه عبور به آنها نمی دند. حتی اگر آنها ملیت سوری یا افغان و یا عراقی داشته باشند اگر نگویند که می خواهد به آلمان و یا اتریش بروند آنها را از مرز بر می گردانند.»

سازمان های امداد و کمک رسان تلاش می کنند که برای پناهجوانی که در مرز یونان و مقدونیه گیر افتاده اند غذا و سرپناه تهیه کنند اما قادر نیستند که تسهیلات کافی و بلندت مدت برای پناهجویان فراهم کنند. با وجود سرما و کمبود چادر و متوقف کردن پناهجویان در مرز، پزشکان بدون مرز نسبت به خطر افزایش بیماری در میان پناهجویان هشدار می دهند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

یونان: اتحادیه اروپا دروازه‌ها را به روی کودکان قحطی‌زده و آسیب‌دیده غزه باز کند

مقدونیه یا مقدونیه شمالی؟ خشم یونان از رئيس جمهور جدید اسکوپیه: چرا گفتی مقدونیه؟

مشعل بازی‌های المپیک ۲۰۲۴ پاریس در المپیای یونان روشن شد