Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

دوازده ایرانی ناقض تحریم علیه دولت ایران در آمریکا زندانی هستند

دوازده ایرانی ناقض تحریم علیه دولت ایران در آمریکا زندانی هستند
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
آگهی

بیش از صد تن به اتهام نقض تحریم‌های اقتصادی علیه دولت جمهوری اسلامی ایران در ایالات متحده آمریکا زندانی شده‎اند که از این میان ۱۲ تن تابعیت ایران را دارند.

به گزارش رویترز این ۱۲ زندانی تلاش کرده بودند تا در راستای تقویت برنامه اتمی ایران به این کشور تجهیزات فنی ارسال کنند.

برخی از گزارش‎ها حاکی است که مقامات جمهوری اسلامی ایران به تازگی با برخی از این زندانیان ملاقات کرده‌اند. خبرگزاری رویترز به نقل از یک منبع آگاه خبر داد که هدف از این دیدار‌ها آگاهی از رضایت آنان برای بازگشت به ایران درصورت توافق دو کشور بر سر تبادل زندانیان بوده است. یازده تن از این زندانیان تابعیت دوگانه ایرانی- آمریکایی دارند.

همچنین یک ایرانی دیگر به نام نیما گلستانه نیز در ماه دسامبر سال گذشته میلادی با اقرار به مشارکت در نفوذ سایبری در شبکه‌ای مرتبط با وزارت دفاع آمریکا در زندان در انتظار رای دادگاه است.

حسن روحانی، رئیس جمهوری اسلامی ایران در گفتگویی با «سی بی‌اس» در ماه میلادی سپتامبر به طور ضمنی از تبادل زندانی بین ایران و ایالات متحده آمریکا استقبال کرده بود.

اگرچه ایرانیانی زندانی در رابطه با نقض تحریم‌های اقتصادی علیه دولت جمهوری اسلامی ایران پیشینه‌های متفاوتی دارند با این حال بیشتر آنان مهاجرانی هستند که در رشته‌های مهندسی و علوم تحصیل کرده‌اند. هشت تن از این زندانیان در دادگاه محکوم شده، سه تن از آنان در انتظار برپایی دادگاه بوده و یک تن دیگر به قید وثیقه آزاد شده است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

گزارش گاردین از قهر جوانان ایرانی با انتخابات؛ «جلیلی و پزشکیان فرقی با هم ندارند»

تنش آمریکا و متحدانش با تهران در نشست شورای امنیت؛ بیانیه قدرت‌های اروپایی علیه برنامه هسته‌ای ایران

تلاش جمهوری اسلامی برای تعیین جایگزین رئیسی؛ شور و شوق مردم برای بازی همستر از انتخابات بیشتر است