در آتش سوزی غرب استرالیا ۵۸ هزار هکتار سوخت و یکصد خانه ویران شد

در آتش سوزی غرب استرالیا ۵۸ هزار هکتار سوخت و یکصد خانه ویران شد
نگارش از Euronews

آتش سوزی مهیب در غرب استرالیا نزدیک به صد خانه را ویران کرده است. سه نفری که مفقود شده بودند پیدا شده اند و وضعیت جسمی آنها مناسب ارزیابی شده است

آتش سوزی مهیب در غرب استرالیا نزدیک به صد خانه را ویران کرده است. سه نفری که مفقود شده بودند پیدا شده اند و وضعیت جسمی آنها مناسب ارزیابی شده است.

حریق از روز چهارشنبه و در پی رعد و برق های شدید در یارلوپ٬ منطقه روستایی با جمعیت ۵۰۰ نفر در جنوب بندر پِرت آغاز شد و با وزش بادهای تند دامنه آن گسترش یافته است. نزدیک به ۵۸ هزار هکتار از اراضی این منطقه طعمه آتش شده اند.

وین گرگسون٬ عضو سازمان حوادث غیرمترقبه غرب استرالیا گفت: «آتش غیرقابل کنترل و بی وقفه در حال گسترش است. شب گذشته آتش به یارلوب خسارات زیادی وارد کرده است. ۹۵ خانه و چند ساختمان دولتی در جریان آتش سوزی نابود شده اند.»

بیش از دویست مامور آتش نشانی درگیر مهار شعله های آتش هستند اما این حریق خیال آرام گرفتن ندارند و هر آنچه بر سر راه است از بین می برد. چهار مامور آتش نشانی در جریان اطفای حریق زخمی شدند.

ادا فارمر٬ از ساکنان یارلوپ گفت: «امروز صبح متوجه شدم که بر سر یارلوپ چه آمده. خانه های خیلی ها حتی همسایه هایم در آتش سوخته اند.»

با وجود گرما و خشکی آب و هوا و وزش باد، خطر آتش سوزی در غرب استرالیا همچنان ادامه دارد.

هر ساله با شروع تابستان همچون بسیاری از مناطق نیم کره جنوبی٬ جنگل های استرالیا نیز شاهد آتش سوزی است.

مطالب مرتبط