اعتراض در هند بعد از حمله به پایگاه هوایی هند در مرز پاکستان

اعتراض در هند بعد از حمله به پایگاه هوایی هند در مرز پاکستان
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

مخالفان حزب کنگره هند روز شنبه در شهر بوپال و بعد از حمله مردان مسلح به یک پایگاه نیروی هوایی هند در نزدیکی مرز پاکستان، دست به راهپیمایی اعتراضی

مخالفان حزب کنگره هند روز شنبه در شهر بوپال و بعد از حمله مردان مسلح به یک پایگاه نیروی هوایی هند در نزدیکی مرز پاکستان، دست به راهپیمایی اعتراضی زدند. معترضان با شعارهایی انتقاداتی به روند صلح هند با پاکستان ابراز داشتند.

آگهی

اشوانی کومار سخنگوی اپوزیسیون حزب کنگره هند گفت: «نخست وزیر مودی به تازگی از پاکستان و پس از دادن دست دوستی به پاکستان به کشور بازگشته و این چیزی است که ما در مقابل دریافت کردیم.»

این حمله یک هفته پس از سفر نارندارا مودی نخست وزیر هند و دیدار با همتای پاکستانی اش با هدف احیای مذاکرات دو جانبه صلح رخ می دهد.

نارندارا مودی نخست وزیر هند در سخنانی با اشاره به این حمله گفت: «من به نیروهای امنیتی کشورمان تبریک می گویم که موفق شدند طرح دشمنان را خنثی کنند. آنها اجازه ندادند که دشمنان ما موفق شوند.»

در حمله روز شنبه چهار مهاجم مسلح به یک پایگاه هوایی هند هر چهار مهاجم و دو سرباز این پایگاه کشته شدند و تعدادی از سربازان و نیروهای امنیتی هند زخمی شدند. منابع امنیتی هند گفته اند که ممکن است این حمله توسط گروه اسلامگرای «ارتش محمد» که در پاکستان مستقر هستند انجام شده باشد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

حمله افراد مسلح به پایگاه هوایی هند در مرز پاکستان

ناپدید شدن وزیر دفاع چین؛ آمریکا مدعی شد مقام چینی تحت بازجویی است

تعلیق حکم سه سال زندان عمران خان؛ اتهامات چه بود و معنی آن برای انتخابات آتی پاکستان چیست؟