باقیمانده مخالفان مسلح دولت سوریه حمص را تخلیه می کنند

باقیمانده مخالفان مسلح دولت سوریه حمص را تخلیه می کنند
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

اتوبوس های حامل شماری از مخالفان مسلح بشار اسد، رئیس جمهوری سوریه و خانواده هایشان روز چهارشنبه شهر حمص را به مقصد استان های ادلب و حماء در شمال کشور

اتوبوس های حامل شماری از مخالفان مسلح بشار اسد، رئیس جمهوری سوریه و خانواده هایشان روز چهارشنبه شهر حمص را به مقصد استان های ادلب و حماء در شمال کشور ترک کردند.

آگهی

تخلیه این شهر پس از آن صورت می گیرد که دولت بشار اسد و مخالفان مسلح هفته گذشته به میانجی گری سازمان ملل متحد برای اجرای آتش بس به توافق رسیدند.

صدها مخالف مسلح بشار اسد هنوز در محله وعر (تنها محله تحت کنترل مخالفان) هستند و انتظار می رود آنها طی روزهای آینده حمص را ترک کنند تا بار دیگر نیروهای دولت مرکزی سوریه کنترل کامل این شهر مهم را در اختیار گیرند.

فرماندار حمص می گوید: «حدود سیصد نفر مسلح به همراه یکصد خانواده شامل چهارصد زن و کودک امروز حمص را ترک می کنند.»

اولویت با زنان٬ کودکان و مجروحان است اما مخالفان مسلح از گروه های مختلف از جمله جبهه نصرت شاخه وابسته به القاعده در سوریه نیز از این شهر تخلیه می شوند و بخشی از سلاح های سنگین خود را به مقامات این شهر تحویل خواهند داد.

ساکنان حمص امیدوارند بتوانند پس از تخلیه کامل شهر به خانه هایشان بازگردند و آینده خود را بر ویرانه های کنونی بنا کنند.

برخی رهبران سیاسی می گویند برقراری آتش بس بین نیروهای دولتی و مخالفان در داخل سوریه موثرترین راه برای بازگرداندن صلح و آرامش به کشوری است که جنگ داخلی در آن از چهار سال پیش تاکنون بیش از ۲۵۰ هزار کشته و میلیون ها آواره برجای گذاشته است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

آغاز اجرای آتش بس میان دولت سوریه و شورشیان در حمص

گروههای مخالف بشار اسد در ریاض گردهم آمدند

خوشحالی ساکنان اردوگاه لاذقیه از تشدید حملات علیه مخالفان دولت سوریه