خوشحالی ساکنان اردوگاه لاذقیه از تشدید حملات علیه مخالفان دولت سوریه

خوشحالی ساکنان اردوگاه لاذقیه از تشدید حملات علیه مخالفان دولت سوریه
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

خبرنگار یورونیوز در سوریه توانسته است وارد یکی از اردوگاههای پناهجویان در شهر لاذقیه شود. جایی که پیش از جنگ یک استادیوم ورزشی بود و اکنون دولت دمشق

آگهی

خبرنگار یورونیوز در سوریه توانسته است وارد یکی از اردوگاههای پناهجویان در شهر لاذقیه شود. جایی که پیش از جنگ یک استادیوم ورزشی بود و اکنون دولت دمشق به کمک سازمان های غیردولتی آنرا به مکانی برای اسکان آوارگان تبدیل کرده است.به گفته خبرنگار یورونیوز «بیش از پنج هزار نفر که نیمی از آنها کودک هستند اینجا زندگی می کنند. اردوگاه امکانات مختلفی در اختیارشان قرار داده است. مقامات می گویند که هر روز پناهجویان جدیدی از شهرهای همسایه وارد اردوگاه می شوند.»

اغلب ساکنان این اردوگاه را اهالی حلب، ادلیب و سایر شهرهایی تشکیل می دهند که اکنون در اختیار مخالفان بشار هستند. محمد و خانواده اش از حلب به اینجا آمده اند. او می گوید به دلیل وحشتی که در شهرش ایجاد کرده بودند به اینجا آمده و می افزاید: «تروریست ها یک نفر را گرفتند گفتند یا به آنها بپیوندد یا خفه اش می کنند. پسرم هفده ساله است. ترسیدم این بلا سر او هم بیاید به خاطر همین به اینجا آمدیم. تروریست ها خانه و زندگی ما را اشغال کرده اند.»

همزمان حملات هوایی روسیه و پیشروی ارتش سوریه برای در دست گرفتن شهرهایی که در کنترل مخالفان است ادامه دارد. ساکنان این اردوگاه با در دست داشتن تصاویری از ولادیمیر پوتین، رییس جمهوری روسیه و بشار اسد، رییس جمهوری سوریه از تشدید حملات علیه مخالفان حمایت می کنند. آنها امیدوارند با عقب نشینی مخالفان به خانه هایشان بازگردند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

نگاهی به پایگاههای هوایی روسیه در منطقه لاذقیه سوریه

کشته شدن فرمانده ارشد سپاه در حمله هوایی به ساختمانی در کنار سفارت ایران در دمشق

انفجار مرگبار در منطقه تحت کنترل طرفداران ترکیه؛ خودروی بمب‌گذاری شده در بازاری در شمال سوریه ترکید