Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader

Find Us

آگهی

گروههای مخالف بشار اسد در ریاض گردهم آمدند

گروههای مخالف بشار اسد در ریاض گردهم آمدند
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

بخشی از گروههای مخالف بشار اسد از روز سه شنبه به مدت دو روز در ریاض، پایتخت عربستان گردهم می آیند تا در مورد سرفصل های گفت و گو با دولت سوریه مذاکره

آگهی

بخشی از گروههای مخالف بشار اسد از روز سه شنبه به مدت دو روز در ریاض، پایتخت عربستان گردهم آمدند تا در مورد سرفصل های گفت و گو با دولت سوریه مذاکره کنند. این نشست طی روزهای هشتم تا دهم دسامبر و با حضور گروههای مسلحی مانند احرار الشام، جیش الاسلام و ارتش آزاد سوریه برگزار می شود.

همزمان با این خبر، فرماندار حمص نیز با اشاره به آغاز خروج گروههای مسلح از این استان، از شرایط پیش آمده برای این گفت و گوها استقبال کرد و گفت: «فضای بین المللی به آغاز گفت و گوها به منظور آشتی منجر شده است. این مساله به اجرای توافقات صورت گرفته نیز کمک می کند.»

طبق توافق میان دولت سوریه و گروههای مسلح در حمص قرار است این گروهها به زودی از این استان خارج شوند. به این ترتیب کنترل کامل این منطقه در اختیار ارتش سوریه خواهد بود و امکان اعزام کمک های انساندوستانه و مواد غذایی به این شهر فراهم می شود.

این نخستین توافق میان دولت سوریه و گروههای مسلح مخالف بشار اسد در این کشور پس از نشست وین است که روز چهاردهم نوامبر برگزار شده بود. نشست بعدی وین قرار است تا پایان دسامبر ۲۰۱۵ در این شهر برگزار شود اما هنوز روز دقیق آن مشخص نشده است.

به موازات نشست گروههای مسلح ضد دولتی سوریه در ریاض، منابع کرد سوریه نیز از برگزاری یک نشست با حضور روسای قبایل عرب و رهبران مذهبی در این کشور برای بحث و گفت و گو در مورد آیندۀ سوریه خبر دادند.

در حالیکه اقدامات دیپلماتیک برای حل بحران در سوریه و آغاز مذاکرات میان مخالفان و دولت آغاز شده است، روز یکشنبه شهرهایی مانند دیرالزور، دمشق و حلب هدف بمباران قرار گرفتند. به نوشتۀ خبرگزاری رویترز این شهرها توسط جنگنده های روسی بمباران شده اند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

حمله به اردوگاه ارتش بشار اسد دست کم ۳ کشته بر جای گذاشت

تظاهرات مخالفان اسد در سیزدهمین سالگرد قیام؛ چهار کشور غربی: جنگ در سوریه تمام نشده است

دیده‌بان حقوق بشر سوریه: یک نظامی ایرانی در حمله هوایی اسرائیل به سوریه کشته شد