در خبرها آمده بود...جاده ویژه لاکپشت ها و دعوی قضایی بر سر عکس اردوغان و گالوم

در خبرها آمده بود...جاده ویژه لاکپشت ها و دعوی قضایی بر سر عکس اردوغان و گالوم
نگارش از Euronews

جاده ویژه لاکپشت ها در ژاپن مرگ صدها لاکپشت بر روی خطوط راه آهن کشوری٬ شرکت راه آهن ژاپن را بر آن داشته است تا مسیری ویژه برای عبور سالم و سلامت آنها

جاده ویژه لاکپشت ها در ژاپن

مرگ صدها لاکپشت بر روی خطوط راه آهن کشوری٬ شرکت راه آهن ژاپن را بر آن داشته است تا مسیری ویژه برای عبور سالم و سلامت آنها تهیه و تعبیه کند. این مسیر بین خطوط و زیر ریل های راه آهن ساخته شده است.ماجرای اسرارآمیز اتومبیل های چینی

تصاویر عجیب و اسرارآمیزی که خبرگزاری رسمی چین هفته پیش منتشر کرد توجه بسیاری را در شبکه های اجتماعی جلب کرد و بارها به اشتراک گذاشته یا همرسانی شد. در این ویدئو چند اتوموبیل به طور ناگهانی و باورناپذیری در حالی که به خط عابر پیاده نزدیک می شوند٬ به عقب پرتاب می شوند.
شایعه پراکنی های زیادی در مورد علل این اتفاق غریب صورت گرفت؛ برخی آن را پدیده ای خارق العاده و جادویی دانسته اند و بعضی هم دست های نامرئی اما پرتوان قدرت مرکزی را در آن جستند.
باری٬ اگر به سمت چپ تصویر دقت کنید٬ همانطور که پلیس چین هم اعلام کرده بود٬ کابل ضخیمی را می بیند که ناگهان از زمین بر می خیزد و به خودرو ها می گیرد. کابلی که می تواند سرنخ حل معما و دلیل اصلی این ماجرا باشد.آيا تشبیه اردوغان به گالوم جرم است؟

دادگاهی در ترکیه از کارشناسان خواسته است درباره احتمال توهین آمیز بودن تشبیه رجب طیب اردوغان به گالوم٬ شخصیت داستان ارباب حلقه ها٬ تحقیق کنند. این درخواست به این دلیل صورت گرفته که اخیرا شخصی تصویری از این دو را در کنار یکدیگر در شبکه های اجتماعی منتشر کرده است و اکنون به فحاشی به رئیس جمهوری ترکیه متهم شده است.
کارشناسان باید مشخص کنند که آیا اقدام این شخص به مثابه توهین به مقام ریاست جمهوری است یا خیر! در صورت اثبات اتهام وی ممکن است به دو سال حبس محکوم شود.
پلیس آمریکا الاغ فراری را یافت

تردیدی نیست که پلیس وظیفه سختی دارد٬ اما گاهی در حین انجام وظیفه اتفاقات بامزه ای هم پیش می آید که کمی از سختی این کار می کاهد. برای نمونه پلیس شهر نورمن در ایالت اکلاهما آمریکا سه شنبه گذشته خبردار شد که الاغی گم شده و صاحبش نومیدانه در جستجوی او است. پلیس هم وارد عمل شد و سرانجام همانطور که در تصاویر زیر می بینید موفق شد الاغ را سالم و سلامت سوار خودرو کند و به منزل بازگرداند.«به جای عکاسی آثار هنری را طراحی کنید»

موزه امپراتوری آمستردام در اقدامی کم سابقه عکاسی از آثار حاضر در این نمایشگاه را ممنوع کرد. مسئولان این موزه اعلام کرده اند که علاقه مندان حق دارند از آثار هنری موجود در نمایشگاه طراحی کنند اما عکس نباید بگیرند. آنها امیدوارند با این اقدام خود بازدید کننده گان و گردشگران را بیش از پیش تشویق به تماشای دقیق و بررسی جدی تر آثار کنند.
پیرمرد «فقیر» با ۷ ویلا و سکه های طلا و مشروبات ناب

بازرسان اداره مالیات ایتالیا اخیرا با پرونده ای عجیبی روبرو شدند؛ معلوم شده است که پیرمردی ۷۱ ساله در شهر وارزه که ظاهرا بازنشسته بوده و درآمد بسیار کمی داشته است٬ ۷ ویلا در مرز سوئیس دارد. بازرسان در یکی از منازل وی مخفی گاهی یافته اند مملو از ۲۰ هزار بطری شراب و ویسکی کهنه و ناب که بهای آنها بیش از ۴ میلیون یورو ارزیابی شده است. علاوه بر این٬ تعداد قابل توجهی سکه طلا قدیمی و عاج فیل و ۶۰ کیلوگرم نقره نیز در گنج مخفی وی کشف و ضبط شده است.

Sources:

France Info

Metro.co.uk

Straitstimes.com

BBC

Telegraph

cnn.com

Yahoo.com

Tv.ilfattoquotidiano

Varesenews.it

Ladepeche.fr

مطالب مرتبط