Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader

Find Us

آگهی

دولت بریتانیا در انتظار تائید پارلمان برای نبرد علیه داعش در سوریه

دولت بریتانیا در انتظار تائید پارلمان برای نبرد علیه داعش در سوریه
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

دیوید کامرون نخست وزیر بریتانیا روز پنجشنبه در پارلمان این کشور ازطرح حمله هوایی به مواض داعش در سوریه دفاع می کند. دیوید کامرون امیدوار است با

آگهی

دیوید کامرون نخست وزیر بریتانیا روز پنجشنبه در پارلمان این کشور ازطرح حمله هوایی به مواض داعش در سوریه دفاع می کند. دیوید کامرون امیدوار است با دریافت چراغ سبز پارلمان، از هفته آینده بتواند حملات هوایی در سوریه علیه مواضع گروه موسوم به دولت اسلامی را که از آن به عنوان «فرقه شیطانی» نام می برد، آغاز کند.

بریتانیا که خود را از جمله اهداف اصلی گروه های تروریستی می داند پس از حملات خونبار پاریس تصمیم گرفته است حملات هوایی بر ضد نیروهای داعش را علاوه بر خاک عراق، به قلمرو سوریه نیز گسترش دهد.

کامرون روز دوشنبه پس از ملاقات با فرانسوا اولاند رئیس جمهور فرانسه در الیزه که با هدف تقویت همکاریهای پاریس ـ لندن بر ضد تروریسم صورت گرفت، در مجلس عوام تاکید کرد: «ما در دهه های آینده بیش از یکصد و هفتاد و هشت میلیارد پوند استرلینگ برای خرید و نگهداری تجهیزات سرمایه گذاری خواهیم کرد. میزان سرمایه گذاری ها برای حمایت از نیروهای ویژه دو برابر خواهد شد و تلاش خواهیم کرد ظرفیت نیروهای مسلح خود را افزایش دهیم. اعتبار صندوق ویژه برای تضمین ثبات و امنیت کشور در جریان مناقشات تا پایان ماموریت دولت سالانه یک و سه دهم میلیارد پوند افزایش خواهد یافت و ما یک اعتبار جدید یک و سه دهم میلیارد پوندی را به بالا بردن میزان رفاه و اداره درست کشور اختصاص خواهیم داد.

گفتنی است، جرج اسبورن وزیر دارایی بریتانیا روز یکشنبه ازافزایش سی درصدی اعتبار اختصاص داده شده برای مبارزه با تروریسم خبر داده بود.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

دوچرخه‌های برقی بی‌زنجیر و بی‌صدا؛ سواره نظام جدید ارتش بریتانیا با الهام از جنگ اوکراین

جنگ اوکراین؛ لندن نزدیک به ۳ میلیارد پوند برای تقویت ذخایر نظامی خود هزینه می‌کند

ریشی سوناک: امیدواریم پس از حملات ما، حوثی‌ها از اقدامات خود عقب‌نشینی کنند