Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

مهاجمان و مظنونان حملات مرگبار پاریس چه کسانی هستند؟

مهاجمان و مظنونان حملات مرگبار پاریس چه کسانی هستند؟
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

*عبدالحمید اباعود*؛ از او به عنوان سازمان دهنده حملات ۱۳ نوامبر پاریس نام برده می شود. عبدالحمید اباعود در روز ۱۸ نوامبر در یورش پلیس فرانسه به

آگهی

*عبدالحمید اباعود*؛ از او به عنوان سازمان دهنده حملات ۱۳ نوامبر پاریس نام برده می شود. عبدالحمید اباعود در روز ۱۸ نوامبر در یورش پلیس فرانسه به آپارتمانی در منطقه سن دُنی واقع در حومه پاریس کشته شد.

مقام های امنیتی فرانسه تا پیش از حملات جمعه شب پاریس تصور می کردند او در سوریه است.

به گفته یک منبع نزدیک به مقام های پلیس فرانسه، عبدالحمید اباعود یکی از اعضای فعال گروه دولت اسلامی بوده است و به نظر می رسد در طراحی حملات مشابه دیگر در اروپا مشارکت داشته است.

مقام های ضد تروریسم فرانسه می گویند او از اعضای نزدیک به ابوبکر البغدادی رهبر گروه اسلامی و رابط این گروه در اروپا بوده است.

*«صلاح عبدالسلام»*؛ ۲۶ ساله با تابعیت فرانسه و ساکن بلژیک تا لحظه تنظیم این متن (عصر ۱۸ نوامبر ۲۰۱۵ میلادی) فراری وحکم بین المللی دستگیری او صادر شده است. او مظنون به کرایه کردن خودرویی است که در حملات پاریس مورد استفاده مهاجمان قرار گرفته است.

La police fédérale belge a également lancé un avis de recherche sur #Salah. #Parispic.twitter.com/GMWZWcqLjZ

— Breaking3zero (@Breaking3zero) November 16, 2015

صلاح عبدالسلام*«عمر اسماعیل مصطفایی»*؛ ۲۹ ساله که ۱۳ نوامبر در تالار باتاکلان کشته شد. او در یکی از محله های فقیرنشین پاریس بزرگ شده و الجزایری تبار است. در نوجوانی چندین بار مرتکب جرایم جزیی شده ولی هرگز به زندان محکوم نشده بود. مقامات اطلاعاتی فرانسه گفتند از اوایل سال ۲۰۱۰ تمایلات تندروانه پیدا کرده است. مقامات ترکیه می گویند دو بار در دسامبر ۲۰۱۴ و ژوئن ۲۰۱۵ میلادی در خصوص وی به مقامات فرانسه اطلاع رسانی کرده و هشدار داده بوده اند. گزارش هایی مبنی بر سفر او به سوریه در سال های اخیر وجود دارد.

*«ابراهیم عبدالسلام»*؛ ۳۱ ساله با تابعیت فرانسه و ساکن بلژیک. از وی به عنوان یکی از مهاجمان ۱۳ نوامبر نام برده می شود که در کافه ای درپاریس در نزدیکی تالار باتاکلان کشته شده است. ابراهیم خودرویی را اجاره کرده بوده است، خودرویی که با چندین قبضه کلاشنیکف در حومه پاریس کشف شد.

*«بلال هادفی»*؛ ۲۰ ساله، با تابعیت فرانسه اما ساکن بلژیک. یکی از بمبگذاران انتحاری که در برابر استادیوم پاریس کشته شد.

*«محمد عبدالسلام»*؛ یکی از برادران عبدالسلام آخرین خبرهای انتشار یافته حاکی از آزادی وی «بدون وارد شدن اتهام» است.

*«احمد المحمد»*؛ ۲۵ ساله، از ادلب سوریه که ظاهراً یکی دیگر از بمبگذاران انتحاری کشته شده در ورودی استادیوم پاریس است. روز چهارشنبه پلیس فرانسه تصویر او را به عنوان یکی از عاملان انتحاری حملات پاریس منتشر کرد و از شهروندان خواست تا اگر اطلاعاتی راجع به وی دارند، آن را به ماموران امنیتی در انتقال دهند.

«سامی عمیمور»؛ ۲۸ ساله از حوالی پاریس با ملیت فرانسه، یکی از مهاجمان انتحاری است که در تالار باتاکلان کشته شد. وی از سال ۲۰۱۲ میلادی و بدنبال تلاش برای عزیمت به یمن تحت نظر پلیس بوده است. صدور حکم بین المللی بازداشت وی در سال ۲۰۱۳ میلادی سالی که وی به سوریه سفر کرده، صادر شده بود.

«فواد محمد» ۲۳ ساله. فرانسوی و اهل شهر استراسبورگ فرانسه. او یکی از بمبگذاران انتحاری در کنسرت باتاکلان بود. او حدود دو سال قبل با گروهی از جوانان تندروی دیگر به سوریه سفر کرده بود. به گزارش روزنامه فرانسوی «لو پاریزین» بسیاری از افراد این گروه به جز فرد بمبگذار پس از بازگشت از سوریه بازداشت شدند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

احتمال محکومیت مظنون حمله تروریستی پاریس به ۲۰ سال زندان

حکم بی‌سابقه دادگاه فرانسه: «همه زنان افغان» می‌توانند از حق پناهندگی بهره‌مند شوند

زنانه‌ترین ارتش‌های جهان کدامند؟