Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

مخالفت های درون و برون حزبی با سیاست مهاجرتی مرکل

مخالفت های درون و برون حزبی با سیاست مهاجرتی مرکل
Copyright 
نگارش از مسعود سالاری
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

آنگلا مرکل، صدر اعظم آلمان تحت فشارهای فزاینده سیاسی داخلی است تا راه حل پایداری برای بحران پناهجویان بیابد. توماس دمزیر، وزیر کشور آلمان از چند روز

آگهی

آنگلا مرکل، صدر اعظم آلمان تحت فشارهای فزاینده سیاسی داخلی است تا راه حل پایداری برای بحران پناهجویان بیابد. توماس دمزیر، وزیر کشور آلمان از چند روز پیش دستور اجرای مجدد قانون دوبلین ۳ را داده است. این قانون اروپایی که خانم مرکل اجرای آن را موقتا تعطیل کرده بود می گوید پناهجویان باید در اولین کشور ورودی درخواست پناهندگی بدهند.

آقای دمزیر گفت: «در ماه های اکتبر و نوامبر ۲۰۱۴ هیچ کس نمی توانست پیش بینی کند که شمار پناهجویان به ویژه سوری ها به این حد می رسد. ما مجبوریم برای موقعیت تازه، تدبیر تازه ای بیندیشیم.»

به این ترتیب به نظر می رسد علاوه بر راست گرایان افراطی که کار را به حمله فیزیکی علیه اردوگاه های پناهجویان کشانده اند، سیاست مهاجرتی خانم مرکل در درون حزب خودش یعنی حزب دموکرات مسیحی نیز مخالفان تازه ای پیدا کرده است.

تعداد کل پناهجویان ورودی به آلمان در پایان سال جاری میلادی به ۸۰۰ هزار نفر می رسد. از ابتدای سال جاری تاکنون بیش از ۲۴۳ هزار تبعه سوری از آلمان درخواست پناهندگی کرده اند که از این تعداد ۸۸ هزار نفر فقط مربوط به ماه اکتبر بوده است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

آلمان مذاکرات محرمانه برای اخراج مجرمان افغان به کشورهای ثالث را آغاز کرد

تبعات قتل پلیس آلمان با چاقو بدست یک افغان؛ برلین مهاجرانی را که تهدید امنیتی باشند اخراج می‌کند

نقش سوری‌ها در میانگین سنی بزرگترین اقتصاد اروپا؛ دریافت تابعیت آلمان رکورد زد