Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

هشدار یونیسف درباره سوء تغذیه شدید کودکان سوری

هشدار یونیسف درباره سوء تغذیه شدید کودکان سوری
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

کودکان از عمده قربانیان درگیریهای چهار سال و نیم اخیر در سوریه هستند. علاوه بر مرگ و میر، بی سرپرستی و آوارگی شمار قابل توجهی از آنها، اخیرا نیز

آگهی

کودکان از عمده قربانیان درگیریهای چهار سال و نیم اخیر در سوریه هستند. علاوه بر مرگ و میر، بی سرپرستی و آوارگی شمار قابل توجهی از آنها، اخیرا نیز یونیسف درباره سوء تغذیه شدید و رو به افزایش کودکان سوری هشدار داده است.

آلمی، کودک نه ماهه سوری که زودتر از موعد نیز به دنیا آمده و تنها یک کیلو و دویست گرم وزن دارد، یکی از حدودا پنج میلیون کودک سوری است که برای زنده ماندن نیاز به کمکهای انساندوستانه دارند.

هر هفته مادرش برای درمان، او را به مرکز درمانی یکی از سازمانهای غیردولتی وابسته به یونیسف در شهر حلب می آورد.

مادر آلمی می گوید: «آلمی به کمک پزشکان خیلی بهتر شده است. آنها بخوبی از او مراقبت می کنند. او اکنون دیگر مشکل اسهال و استفراغ ندارد. آلمی به کمک تیم یونیسف که به در خانه ها مراجعه می کنند به این مرکز آمد. آنها او را معاینه کردند و به این نتیجه رسیدند که او باید به این مرکز منتقل شود.»

یونیسف و سازمانهای وابسته به آن طی سالهای اخیر در مجموع، ۷۵ مرکز درمانی در سوریه دایر کرده اند و داوطلبان با مراجعه به در خانه ها سعی در شناسایی کودکان بیمار و درمان آنها دارند. یونیسف می گوید برای ادامه این فعالیتها نیاز به منابع بیشتری دارد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

یونیسف: یک سوم کودکان جهان از سوءتغذیه یا اضافه وزن رنج می‌برند

سندرم «اردک شناور» چیست و چه پیامدهای اجتماعی دارد؟

آزمایشی که با آن پزشکان پذیرش یا پس زدن عضو پیوندی در بدن بیمار را پیش‌بینی می‌کنند