افزایش شمار پناهجویان پیش از اعمال قوانین جدید در مجارستان

افزایش شمار پناهجویان پیش از اعمال قوانین جدید در مجارستان
نگارش از مسعود سالاری

در حالی که بحران پناهجویان در مجارستان ادامه دارد، دولت این کشور می خواهد کار حصارکشی مرزی با صربستان را به اتمام برساند و از روز دوشنبه برخورد با

در حالی که بحران پناهجویان در مجارستان ادامه دارد، دولت این کشور می خواهد کار حصارکشی مرزی با صربستان را به اتمام برساند و از روز دوشنبه برخورد با «مهاجران غیرقانونی» را تشدید کند. پناهجویانی که از صربستان به مجارستان می رسند هم چنان تلاش می کنند تا با قطار از بوداپست به اتریش و سپس به آلمان و سوئد بروند.

مشاعل هاجری، دانشجوی داوطلبی که برای امدادرسانی به پناهجویان از عمان به مجارستان رفته می گوید: «ما باید تا قبل از آن که مأموران نظامی برای حل مسئله وارد عمل بشوند، هر چه سریع تر پناهجویان را از مجارستان خارج کنیم. بنابراین تا قبل از ۱۵ سپتامبر همه آنها باید هر چه سریع تر از بوداپست خارج شوند.»

با وجود آن که قسمت زیادی از حصار مرزی احداث شده، وضعیت در نزدیکی شهر جنوبی روسکه تغییری نکرده است. پناهجویان بیشتری اعم از زن و مرد و کودک با هجوم به مرز می کوشند تا در آخرین روزهای احداث حصار از نقاط نفوذپذیر آن عبور کنند.

از سوی دیگر ورنر فایمن، صدر اعظم اتریش روز دوشنبه به شدت از ویکتور اوربان نخست وزیر مجارستان و رفتار دولت او با پناهجویان انتقاد کرد و آن را شبیه رفتار دولت آلمان نازی دانست.

مطالب مرتبط