Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

اعتراض پناهجویان در قطارهای متوقف شده مجارستان

اعتراض پناهجویان در قطارهای متوقف شده مجارستان
Copyright 
نگارش از مسعود سالاری
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

«اردوگاه نمی خواهیم»، این فریاد اعتراض صدها پناهجویی است که پلیس مجارستان قطار آنها را برای دومین روز متوالی در ایستگاه بیچکه متوقف کرده و قصد دارد

آگهی

«اردوگاه نمی خواهیم»، این فریاد اعتراض صدها پناهجویی است که پلیس مجارستان قطار آنها را برای دومین روز متوالی در ایستگاه بیچکه متوقف کرده و قصد دارد تا آنها را به اردوگاه منتقل کند. دولت مجارستان اردوگاه های بیشتری را برای پذیرش پناهجویان گشوده است، اما تنها در روز جمعه در حدود ۳۰۰ تن از این افراد از اردوگاه فرار کردند.

در حدود دو هزار پناهجو روز پنج شنبه در ایستگاه و اطراف آن شب را صبح کردند و صدها تن دیگر از آنان پای پیاده به سوی اتریش به راه افتاده اند.

یک پناهجوی سوری می گوید که اتحادیه اروپا هم چنان با آنها بدرفتاری می کند و می خواهد که آنها در کامیون ها کشته شوند.

کمیساریای عالی پناهندگان سازمان ملل برای اسکان دویست هزار پناهجو از اتحادیه اروپا درخواست سرپناه کرده و در عین حال از دولت مجارستان به دلیل دادن اطلاعات غلط به پناهجویان انتقاد کرده است.

نماینده این نهاد در مجارستان می گوید: «مردم می خواهند آگاه باشند، برای آن که درست تصمیم بگیرند، حق دارند بدانند کجا می روند و چه چیزی در انتظارشان است.»

دولت مجارستان چهار مکان را به عنوان اردوگاه های اصلی و چندین مکان دیگر را به مرکز پذیرش پناهجویان اختصاص داده است. پلیس مجارستان می گوید ۲۳۰۰ پناهجو در اردوگاه روسکه مانده اند.

سازمان های خیریه و مردم نهاد می گویند بین شش تا هفت هزار پناهجو که عمدتا سوری هستند، در اردوگاه ها و مراکز ثبت نام مجارستان سکونت دارند و یکی از این مراکز فقط به کودکان اختصاص یافته است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

سفر مقامات عالی رتبه کمیسیون اروپا به یونان

ادامه مقاومت پناهجویان برای وارد نشدن در اردوگاههای مجارستان

پناهجویان پنج شنبه شب را در قطار بوداپست می گذرانند