Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
Find Us
آگهی

پناهجویان پنج شنبه شب را در قطار بوداپست می گذرانند

پناهجویان پنج شنبه شب را در قطار بوداپست می گذرانند
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

بر اساس آخرین گزارشها، با فرا رسیدن شب، قطار حامل پناهجویان همچنان در شهر بیچکه متوقف مانده است. روز پنجشنبه، نیروهای پلیس مجارستان تلاش کردند تا با

آگهی

بر اساس آخرین گزارشها، با فرا رسیدن شب، قطار حامل پناهجویان همچنان در شهر بیچکه متوقف مانده است. روز پنجشنبه، نیروهای پلیس مجارستان تلاش کردند تا با توقف قطار، پناهجویان را پیاده و آنها را بسوی مقرهای ثبت درخواست پناهندگی هدایت کنند. عملیات پلیس با مقاومت پناهجویان همراه شد که خواهان خروج از مجارستان برای رفتن به آلمان هستند. بسیاری از این افراد از اینکه بلیط به مقصد مونیخ را خریداری کرده ولی مجبور به توقف در بیچکه شده اند ناراضی هستند.

یکی از افراد ناراضی گفت: «ما حیوان و جانی نیستیم. ما حق داریم که از مرزها بگذریم. می خواهیم به آلمان برویم. بابت بلیط پول داده ایم. این صدقه نیست.»

بنا به گزارش آژانس خبری مجارستان (MTI) در حال حاضر تنها ۳۰ نفر از پناهجویان حاضر به ثبت نام در مرکز مهاجرت شهر بیچکه شده اند. ۵۰۰ تن دیگر همچنان در قطار بسر می برند و خواهان رفتن به آلمان هستند.

ویکتور اوربان، نخست وزیر مجارستان روز پنجشنبه از ایجاد “وضعیت تازه ای” برای این کشور و اروپا با احداث موانع سه و نیم متری از روز ۱۵ سپتامبر در مرزهای این کشور خبر داد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

رییس شورای اروپا: حداقل باید ۱۰۰ هزار پناهنده بین کشورهای اروپایی تقسیم شود

نخست وزیر صربستان: سیاستهای مجارستان باعث گسترش قاچاق انسان می شود

پناهجویان جنوب صحرای بزرگ آفریقا به ایتالیا رسیدند