برابری سود ۱۰ روزۀ قاچاقچیان با هزینه یکساله دولت مجارستان برای مهاجران

برابری سود ۱۰ روزۀ قاچاقچیان با هزینه یکساله دولت مجارستان برای مهاجران
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

هدف مهاجران و پناهجویان رسیدن به کشورهایی همچون آلمان، بریتانیا و اتریش است یا از طریق ایتالیا و یا از طریق مجارستان؛ با عبور از دریای مدیترانه یا با

آگهی

هدف مهاجران و پناهجویان رسیدن به کشورهایی همچون آلمان، بریتانیا و اتریش است یا از طریق ایتالیا و یا از طریق مجارستان؛ با عبور از دریای مدیترانه یا با عبور از مسیر ترکیه، یونان و سپس مقدونیه و کوزوو و صربستان.

سخنگوی سازمانی در مجارستان که به پناهجویان یاری می رساند می گوید:«در عرض ۱۰ روز دولت مجارستان معادل آنچه که سال گذشته برای پناهجویان هزینه کرده بود را روانه بازار سیاه کرده است. نمی دانیم منافع چه کسی در چنین روندی تامین می شود اما می دانیم که بهتر است به آن پایان داده شود.»

به گفته وی اگر رقم ۵۰۰ یورویی که هر کدام از مهاجران در مجارستان در ۱۰ روز اخیر برای رسیدن به کشوری بهتر به قاچاقچیان انسان پرداخته اند محاسبه شود به ۹ میلیون یورو می رسد، رقمی که دولت مجارستان در سال گذشته آن را صرف مواجه با بحران مهاجرت کرده است.

زولتان کوواچ، سخنگوی دولت مجارستان در خصوص انتقادهایی که از برخورد دولتش با مهاجران می شود، می گوید:«این مسئولیتی انتخابی نیست بلکه اصل و بایدی برای هر کشور اروپایی است، خصوصا برای آنانی که از مرزهای شنگن پاسداری می کنند. مجارستان برای موضوعی سرزنش می شود که نه تنها با محافظت از مرزهای مجارستان بلکه با نجات مرزهای اتحادیه اروپا در ارتباط است.»

روزانه بطور متوسط حدود ۱۸۰۰ مهاجر وارد مجارستان می شوند. هزینه ای که ماهانه در منطقه ویژه انتقالی در بوداپست، پایتخت، صرف آنان می شود ۲۶۰ هزار یورو می باشد، هزینه ای که برای دولت و اقتصاد نه چندان بسامان مجارستان باری سنگین محسوب می شود.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

بحران مهاجرت و تلاش اروپا برای دستیابی به یک راه حل مشترک

نخست وزیر فرانسه در کاله: شدت بحران مهاجرت به اروپا بی سابقه است

چالشهای مجارستان در حصارکشی در برابر هجوم پناهجویان