نخست وزیر فرانسه در کاله: شدت بحران مهاجرت به اروپا بی سابقه است

نخست وزیر فرانسه در کاله: شدت بحران مهاجرت به اروپا بی سابقه است
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

مانوئل والس نخست وزیر فرانسه روز دوشنبه به اتفاق هیاتی از کمیسیون اروپا از کاله فرانسه دیدار و سپس در یک کنفرانس مطبوعاتی شرکت کرد. کاله شهری است که

آگهی

مانوئل والس نخست وزیر فرانسه روز دوشنبه به اتفاق هیاتی از کمیسیون اروپا از کاله فرانسه دیدار و سپس در یک کنفرانس مطبوعاتی شرکت کرد.

کاله شهری است که با افزایش تعداد پناهجویانی روبروست که می خواند به بریتانیا بروند. در حال حاضر بیش از ۳۰۰۰ پناهجو در وضعیت دشواری در کاله زندگی می کنند.

مانوئل والس نخست وزیر فرانسه در سخنانی گفت: «کل اروپا تحت تاثیر بحرانی است که شدتش بی سابقه است. اروپا باید بسیج شود و می بایست همکاری های تنگاتنگی بین کمیسیون اروپا و کشورهای عضو و همچنین با کشورهایی که نامزد پیوستن به اتحادیه هستند صورت گیرد.»

فرانس تیمیرمن معاون کمیسیون اروپا نیز در سخنانی گفت: «ما باید کمی فراتر برویم. ما نیازمند مکانیسمی دائمی برای توزیع متقاضیان پناهجویی هستیم که بتواند پناهجویان را جا به جا کند و بتوانیم هر وقت که با بحران مواجه شدیم و نه در وضعیت طبیعی، این مکانیسم را فعال کنیم.»

وزرای خارجه کشورهای عضو اتحادیه اروپا روز یک شنبه تصمیم گرفتند که چهاردهم سپتامبر نشستی اضطراری برای یافتن راه حلی فوری برای بحران مهاجرت بی سابقه به اروپا برگزار کنند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

تصاویری از زندگی روزمره فلسطینی‌های غزه‌ در چند روز آتش‌بس

از کارافتادگی یک سوم بیمارستان‌های نوار غزه؛ کمبود سوخت و قطع برق مرگ بیماران بحرانی را رقم می‌زند

چالش تازه دموکرات‌ها در انتخابات ۲۰۲۴: حمایت بایدن از اسرائیل و از دست دادن آرای عرب‌ها و مسلمانان