Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

صدها مهاجر و پناهجو از مجارستان عازم اتریش و آلمان شدند؛ پلیس بوداپست ایستگاه قطار را بست

صدها مهاجر و پناهجو از مجارستان عازم اتریش و آلمان شدند؛ پلیس بوداپست ایستگاه قطار را بست
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

صدها مهاجر و پناهجو صبح سه شنبه، و پیش از بسته شدن ایستگاه قطار کلتی در بوداپست، پایتخت مجارستان، از این ایستگاه عازم اتریش و آلمان شدند. این مهاجران

آگهی

صدها مهاجر و پناهجو صبح سه شنبه، و پیش از بسته شدن ایستگاه قطار کلتی در بوداپست، پایتخت مجارستان، از این ایستگاه عازم اتریش و آلمان شدند. این مهاجران و پناهجویان، که عمدتاً از جنگ زدگان سوریه اند، در شرایط سختی خود را از طریق ترکیه و یونان به مجارستان رسانده، اما برای رفتن به کشورهای غرب اروپا دچار مشکل بودند.

بر اساس موافقت نامه دوبلین، هر فردی که برای پناهندگی به اروپا می آید باید از اولین کشور اروپایی که به آن پا گذاشته درخواست پناهندگی کند. با این حال، دولت های آلمان و اتریش از تسهیل این شرایط خبر داده و گفته اند که مقررات مذکور را در وضعیت اضطراری فعلی و برای جنگ زدگان سوری موقتاً ندیده می گیرند.

بنا به تازه ترین گزارش ها، به دنبال هجوم پناهجویان به ایستگاه قطار کلتی و ترافیک سنگین در مسیر قطارهای بین کشوری، پلیس مجارستان این ایستگاه را به روی آنان بسته است، و فقط به گردشگران اجازه ورود می دهد. این اقدام با اعتراض شدید مهاجران مواجه شده و بسیاری از آنان همچنان در محوطه بیرون ایستگاه تجمع کرده اند.

در ماه های اخیر، ورود انبوه مهاجران غیرقانونی از خاورمیانه به کشورهای شرق اروپا مانند مجارستان، صربستان، و مقدونیه، با واکنش های منفی این کشورها مواجه شده است که به لحاظ اقتصادی در وضعیت دشواری به سر می برند. این در حالی است که، مهاجران و پناهجویان اکثراً قصد اقامت در شرق اروپا را ندارند و ورودشان به این کشورها به منظور رفتن به کشورهای مرفه غرب اروپا است.

با توجه به تسهیل مقررات پناهندگی برای جنگ زدگان، انتظار می رود که در روزهای آینده تعداد بیشتری از پناهجویان کشورهای شرق اروپا، از جمله مجارستان، را به قصد کشورهای غرب اروپا، به ویژه آلمان و سوئد، ترک کنند. این همه در حالی است که، اختلاف نظر بین کشورهای اروپایی بر سر سهمیه پذیرش پناهجو همچنان باقی است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

برابری سود ۱۰ روزۀ قاچاقچیان با هزینه یکساله دولت مجارستان برای مهاجران

بحران مهاجرت و تلاش اروپا برای دستیابی به یک راه حل مشترک

چالشهای مجارستان در حصارکشی در برابر هجوم پناهجویان