تشدید تدابیر امنیتی در مرز اتریش با مجارستان موجب ازدحام کامیون ها شد

Access to the comments نظرها
نگارش از Euronews
تشدید تدابیر امنیتی در مرز اتریش با مجارستان موجب ازدحام کامیون ها شد

تشدید تدابیر امنیتی در مرز اتریش از عصر یکشنبه موجب ازدحام کامیون ها در مرز مشترک این کشور با مجارستان شده است. این ازدحام صبح روز دوشنبه از پنجاه کیلومتر مانده به مرز اتریش کاملا محسوس بود.

با گذشت کمتر از یک شبانه روز از آغاز این عملیات، مرزبانان اتریش با کنترل تک تک خودروها مانع از ورود بیش از ۲۰۰ مهاجرغیرقانونی به کشور شده و پنج نفر را بازداشت کرده اند.

گفته می شود این عملیات که در همکاری با پلیس مجارستان در حال انجام است قاچاقچیان انسان را هدف قرار داده است. در همین ارتباط یوهانا میکل لایتنر، وزیر کشور اتریش گفت: «ما اینجا به قاچاقچیان انسان برمی خوریم که بی رحمتر و بی پرواتر می شوند و باید به کمک یکدیگر با آنها مقابله کنیم.»

همزمان قطار حامل ۳۰۰ تا ۴۰۰ مهاجر که پس از ترک بوداپست مجارستان به مقصد وین برای ساعاتی در مرز اتریش متوقف شده بود به مقصد رسیده است. برخی از مسافران این قطار عازم آلمان شده اند.

تدابیر امنیتی جدید در زمینه مهاجرت غیرقانونی در اتریش پس از آن اتخاذ شد که کامیون حامل اجساد ۷۱ پناهجو در نزدیکی مرز این کشور با مجارستان پیدا شد.

پناهجویان از کشورهای بحران زده خاورمیانه و آفریقا برای رسیدن به اروپا مسیری دشوار و طاقت فرسا را پشت سر می گذارند و ورود آنها به مجارستان، این عضو شنگن، امتیازی است برای دسترسی آسانتر به کشورهایی چون آلمان.